LTV: Drošības policija izmeklē lietu pret «Nepilsoņu kongresa» iniciatoru Aleksejevu

Drošības policija sākusi kriminālprocesu pret bijušo žurnālistu un tā sauktā “Nepilsoņu kongresa” iniciatoru Juriju Aleksejevu, liecina Latvijas Televīzijas informācija.

Drošības policijā “Panorāmai” apstiprināja, ka novembra beigās sākts kriminālprocess par interneta ierakstiem, kuri, iespējams, bija vērsti uz nacionālā, etniskā vai rasu naida izraisīšanu.

“Kriminālprocess tika uzsākts saistībā ar komentāriem, kuros pausts aicinājums “piebeigt visus fašistu izdzimteņus”, kam saskaņā ar komentārā pausto pieder vairāku noteiktu tautību pārstāvji, kā arī vēršanās pret vienas tautas valodu, nodēvējot to par “fašistisku”. Šodien kriminālprocesa ietvaros DP veic procesuālas darbības pret vienu personu,” informēja Drošības policija.

Jurijs Aleksejevs Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka viņš šajā kriminālprocesā ir aizdomās turētais un paskaidroja, ka pie viņa pirmdien, 18.decembrī, notikusi kratīšana. Viņš gan noliedza, ka būtu rakstījis minētos komentārus.

Aleksejevs bija vairāku drukāto mediju galvenais redaktors, bet pašlaik vada portālu "IMHOclub". No 2005. līdz 2009.gadam viņš bija arī Rīgas domes deputāts no saraksta "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" un ir viens no “Nepilsoņu kongresa" iniciatoriem.

1 komentārs
Juris Dīriņš
kur viņš redzei "fašistus"? Komunisti , boļševiki , Feodalo-Boļševiki ...... čekisti ...... to es redzu katru dienu !!! bet Fašista ne viena šeit nav un kamer neiznicinasim Sarkanus Strelniekus nebus !!!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti