LPS: Ar jauno novadu reformu nevajadzētu steigties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ar jauno novadu reformu valstij nevajadzētu steigties. Šādu viedokli šorīt LTV raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja Latvijas Pašvaldības savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis. Viņaprāt, jāļauj pašreizējās novadu robežās nostrādāt vismaz divus sasaukumus un tad vērtēt līdzšinējās reformas rezultātus.

Savukārt, premjers Valdis Dombrovskis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājumu par 30 pašvaldību izveidi tagadējo 119 vietā šorīt nosauca par vērtējamu.

Dombrovskis atgādināja - tad, kad tika veikta patlaban spēkā esošā teritoriālā reforma, izskanēja līdzīgs piedāvājums, par kuru tomēr netika panākta vienošanās. Jauno piedāvājumu varot vērtēt, bet jāuzklausa pašvaldības.

Vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, argumentējot par labu novadu skaita samazinājumam, uzsvēra, ka piedāvājums nav galīgais - tas ir tikai pamats diskusiju sākumam.

Ja apvienošanās notiktu pēc VARAM vīzijas, tad līdz 2020.gadam Latvijā izveidotu 30 pašvaldības, kurās apvienotos esošie novadi. Ministrijas piedāvājumā daudzi novadi veidotos kādreizējo rajonu robežās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti