Londonā arestē Antonova īpašumus 492 miljonu eiro vērtībā, tostarp arī Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Pēc nacionalizētās Lietuvas komercbankas "Snoras" administratora lūguma Lielbritānijas tiesa devusi rīkojumu arestēt bijušā bankas lielākā akcionāra Vladimira Antonova īpašumus 492 miljonus eiro (345,8 miljonu latu) vērtībā, tostarp arī Latvijā.

Pēc nacionalizētās Lietuvas komercbankas "Snoras" administratora lūguma Lielbritānijas tiesa devusi rīkojumu arestēt bijušā bankas lielākā akcionāra Vladimira Antonova īpašumus 492 miljonus eiro (345,8 miljonu latu) vērtībā, tostarp arī Latvijā.

Anglijas un Velsas augstās tiesas Komerctiesas 18.maija lēmumā, kura kopija nonākusi aģentūras BNS rīcībā, teikts, ka tiek arestēti Antonovam tieši un netieši piederoši nekustamie īpašumi, vērtspapīri, bankas kontos esošie līdzekļi un citi bankām uzticēti īpašumi.  

Tiesa arestējusi trīs nekustamos īpašumus Lielbritānijā, kā arī pa vienam objektam Latvijas pilsētā Jūrmalā un Kipras pilsētā Limasolā. Arestētas arī Antonovam piederošas akcijas un vērtspapīri britu uzņēmumos "Conversgroup Holding", "Convers Sports Initiatives", "Pensions Bank", kā arī vēl 21 pasaules valstī reģistrētos uzņēmumos.

Ar Lielbritānijas tiesas lēmumu arestēti 19 konti Latvijas, Austrijas, Lielbritānijas, Šveices un Ukrainas bankās.

Londonas tiesas lēmumā norādīts, ka Antonovam septiņu dienu laikā ir jāinformē "Snoras" juristi par visā pasaulē viņam piederošajiem īpašumiem, kuru vērtība pārsniedz 10 tūkstošus eiro (7000 latu), bet 14 dienu laikā viņam oficiāli jāapstiprina, ka sniegtā informācija ir patiesa.

Tiesa atļāva Antonovam  nedēļas laikā kārtējiem izdevumiem tērēt 5000 eiro (3500 latu) un saprātīgu summu tērēt juridiskajiem pakalpojumiem. Pirms līdzekļu tērēšanas Antonovam ir jāinformē "Snoras" juristi par šo līdzekļu avotu. Tiesas lēmums neaizliedz Antonovam veikt ikdienas uzņēmējdarbības operācijas.

Tiesas lēmums pieņemts, par to neinformējot Antonovu, un to var pārsūdzēt Lielbritānijas likumos noteiktajā kārtībā, iepriekš par to informējot "Snoras" juristus.

Tiesa lietas izskatīšanu plāno turpināt 15.jūnijā.

Savukārt Londonas Vestminsteras miertiesa risina jautājumu par "Snoras" bijušo akcionāru Krievijas pilsoņa Antonova un Lietuvas pilsoņa Raimonda Baranauska izdošanu Lietuvai.

Lietu Londonas tiesā sāka skatīt 2011.gada novembra beigās.

Jau vēstīts, ka 25.novembrī tiesa Antonovam noteica drošības naudu 75 000 sterliņu mārciņu (61 000 latu), bet Lietuvas pilsonim Baranauskam ‒ 250 000 sterliņu mārciņu (204 000 latu) apmērā. Viņiem ir jāuzturas savās dzīvesvietās Lielbritānijā un regulāri jāpiesakās policijā.

Lielbritānijas policija 24.novembrī Londonā saskaņā ar Lietuvas izdoto Eiropas Savienības orderi Londonas centra rajonā Sitijā aizturēja Antonovu un Baranausku.

Lietuvā abiem baņķieriem izvirzītas apsūdzības par piesavināšanos lielos apmēros un dokumentu viltošanu, bet Baranauskam apsūdzības izvirzītas arī grāmatvedības viltošanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā.

Lietuvas valdība 16.novembrī nacionalizēja 100% bankas "Snoras" akciju, kuru kontrolpakete ‒ 68,1% akciju ‒ piederēja Antonovam, bet 25,31% ‒ Baranauskam.

"Snoras" ir atzīta par maksātnespējīgu, un ir atklāts, ka no tās ir aizplūduši lieli līdzekļi. Lietuvas valdība pagājušā gada 16.novembrī izlēma banku nacionalizēt. 7.decembrī tika sākta "Snoras" bankrota procedūra.

"Snoras" pieder nedaudz vairāk kā 60% "Latvijas Krājbankas" akciju. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 10.maijā nolēma anulēt "Latvijas Krājbankai'' izsniegto licenci kredītiestādes darbībai. Šāds lēmums pieņemts, ievērojot, ka Rīgas apgabaltiesa pēc bankas administratora ierosinājuma 8.maijā nolēma sākt bankas bankrota procedūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti