Lokalizēts ugunsgrēks Jūrmalas atkritumu šķirošanas stacijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Pēc vairāk nekā 12 stundu darba pirmdienas rītā plkst. 5.17 ir lokalizēts ugunsgrēks Jūrmalas atkritumu šķirošanas stacijā, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums „Rīta Panorāma” un Latvijas Radio. Pirmdienas vidū arī kļuva zināms, ka Valsts policija sākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu, vai noticis noziedzīgs nodarījums pret īpašumu - ļaunprātīga dedzināšana.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) gan norāda, ka atkritumu dzēšana 12 000 kvadrātmetru platībā turpinās. Notikuma vietā aizvien strādā ap 50 ugunsdzēsēju.

Pēc vairāk kā 12 stundu darba, šorīt plkst.5.17 izdevās lokalizēt ugunsgrēku Jūrmalā, kur 12000m2 platībā dega atkritumi. Turpinām dzēšanu.

— VUGD (@ugunsdzeseji) June 19, 2017

Dienesta pārstāve Inta Šaboha LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja, ka pirmdienas rītā vēl aizvien plastmasas atkritumi deg ar atklātu liesmu. Ugunsgrēka cēloņi gan aizvien nav zināmi, un to skatīs Valsts policija. Savukārt Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" Šaboha sacīja, ka ugunsgrēka apdzēšanu apgrūtināja problēmas iegūt ūdeni dzēšanai.

 

Viņa atzina, ka ugunsgrēku dzēš ar ļoti lieliem resursiem, taču, tā kā deg plastmasa, tad to ir īpašas grūtības apdzēst.

VUGD pārstāve Inta Šaboha par ugunsgrēku Jūrmalā
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Savukārt radio vēsta, ka vietā, kur Jūrmalā izcēlies ugunsgrēks, atkritumu šķirošana varētu būt notikusi bez nepieciešamajām atļaujām.

 

To apstiprināja Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja Inga Koļegova, kas sacīja, ka šī bija nelegāla atkritumu uzglabāšanas vieta. Bija paredzēts, ka līdz 24.jūnijam atkritumi bija jāaizvāc. VVD jau iepriekš uzņēmumam SIA "Prima M", kas šo teritoriju iznomāja no SIA "Šķila", bija norādījis, ka teritorija ir jāsatīra. „Tā bija vieta, kur cilvēki bija saveduši atkritumus bez jebkādas izvērtēšanas, (..) viss ir uz šo cilvēku sirdsapziņas,” norādīja Koļegova.

Valsts vides dienesta direktore Inta Koļegova par ugunsgrēku Jūrmalā
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Viņa pieļāva, ka uzņēmumu var saukt pie kriminālatbildības. Patlaban nav skaidrs, cik ļoti šajā ugunsgrēkā ir cietusi vide, jo Latvijas rīcībā nav tehnikas, kas varētu to noteikt.

Radio vēsta, ka atkritumu šķirotava nelegāli sākusi strādāt oktobrī. Vietējie iedzīvotāji jau iepriekš ziņojuši, ka šķirotava smirdējusi un tur bijusi žurkas. VVD sāka administratīvo lietvedību un lika šķirotavas īpašniekiem savest kārtībā teritoriju, tomēr uzņēmums dienesta prasību pārsūdzēja.

Radio vēsta, ka ziņas par "Prima M" ir visai skopas. Internetā atrodamās vēstis liecina, ka uzņēmums nodarbojas ar kafijas, tējas un kakao vairumtirdzniecību.

Edgars Kupčs par ugunsgrēku Slokā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par ugunsgrēku nelegālajā izgāztuvē Jūrmalā. Kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret īpašumu šobrīd sākts par faktu. Ņemot vērā, ka šobrīd darbu turpina ugunsdzēsēji, notikuma vietas apskati policija nevar veikt, taču izmeklēšanā skaidros, vai ir noticis noziedzīgs nodarījums, proti, ļaunprātīga dedzināšana. Konkrētas versijas policija šobrīd nemin, taču norāda, ka izmeklēšanas laikā lems par konkrētu notikušā kvalifikāciju.

 
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ziņots, ka ugunsgrēks izcēlās svētdien, neilgi pirms plkst.16. Tā dzēšanā bija iesaistīti plaši ugunsdzēsības dienesta spēki, kā arī „Latvijas dzelzceļa” speciālie ugunsdzēsības vagoni un armijas helikopters. Cietušo ugunsgrēkā nebija, taču Vides dienesta ieteica iedzīvotājiem logus turēt aizvērtus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti