4. studija

Strazdupītes krastos pēc zāles pļaušanas atstāta postaža

4. studija

Nepaej garām! Mediķu loma Latvijas Bērnu fonda vasaras nometnēs īpašiem bērniem

Pēc vairākkārtējas termiņu pagarināšanas Lojas kultūras nams nav izremontēts!

Lojas Kultūras nams joprojām nav nodots ekspluatācijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sējas novada Lojas ciemā esošais Kultūras nams pēc atjaunošanas darbiem ekspluatācijā bija jānodod 2018. gadā, taču būvuzņēmums joprojām nav pabeidzis tā remontu. Pēc vairākkārtējas termiņu pagarināšanas būvfirma šī gada februārī solīja, ka kultūras nams durvis vērs 1. jūnijā, tomēr rekonstrukcija tā arī nav pabeigta.

Sējas novada pašvaldība pēc septiņu gadu ilgas plānošanas nolēma rekonstruēt pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados celto kultūras nama ēku. Rekonstrukcijai, kura uzsākta 2017. gada augustā, vajadzēja beigties 2018. gadā.

Pilnsabiedrība “DGVirtu”, kurā ietilpst divi uzņēmumi – “Virtu” un “DGS”,  pašvaldības izsludinātajā iepirkumu konkursā uzvarēja, piedāvājot zemāko cenu. Pašu rekonstrukciju uzņēmās veikt SIA “DGS”. 

Tagad pašvaldība nožēlo, ka konkursā izvēlējusies uzņēmumu, kas solīja mazāko iespējamo cenu darbu veikšanai.

“Diemžēl nekas no 20. janvāra, kad noslēdzām ceturto pagarinājumu, nav mainījies,” sacīja Sējas novada domes priekšsēdētājs Guntis Liepiņš.

Uzņēmums “DGS” darbu kavēšanā vaino Covid-19 pandēmiju un ar to saistītos ierobežojumus. Turklāt tiek mests akmens pašvaldības lauciņā. 

“Pasūtītājs savas kompetences un pienākumu ietvaros nebija arī nodrošinājis Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) būvatļaujas atjaunošanu darbu turpināšanai objektā. Pilnsabiedrība ir sadarbojusies un sadarbosies ar BVKB, lai izpildītu tā prasības, tomēr vairākas būtiskas prasības ir izpildāmas tikai gadījumā, ja būvdarbu līgums tiek turpināts, kam pasūtītājs pašlaik nepiekrīt,” raidījumam "4. studija" situāciju komentēja uzņēmums “DGS”.

Tikmēr BVKB informēja, ka šogad būvdarbu kontrole būvobjektā tika veikta trīs reizes un konstatēts, ka būvdarbu veicējs nenodrošina būvdarbu izpilddokumentācijas noformēšanu un būvdarbu vadīšanu atbilstoši būvniecības nozares normatīvo aktu prasībām. Norādītās nepilnības nav novērstas atkārtoti, līdz ar to ar BVKB būvinspektora 29. maija atzinumu būvdarbi objektā tika apturēti. 

“Mums 1. jūnijā beidzās līgums, tāpēc mēs šobrīd esam iesaistījuši arī juristus, lai mēs varētu šķirties un sākt risināt ar citiem, jo ticība ir izsmelta un vairāk pagarinājumu nav,” uzsvēra Sējas novada domes priekšsēdētājs Liepiņš. 

Viņš gan ir noraizējies – rekonstrukcijas darbu izmaksas augs, jo līdz šim paveikto nāksies pārstrādāt. To raidījumam "4. studija" apstiprina arī būvdarbu vadītāja palīgs Aivo Dirvēns, kurš objektā strādājis vairākus mēnešus un patlaban tiesājas ar uzņēmumu “DGS”, jo nav saņēmis atalgojumu. 

“Viņiem jau tur nav savu strādnieku. Viņi pieņem kaut kādus cilvēkus. Nezinu, kur un kā, bet atrod. Tad ar viņiem noslēdz it kā līgumu, un tad viņi it kā kļūst par “DGS” darbiniekiem. Kad viņi ir nostrādājuši divas nedēļas, viņi noteikti sāk prasīt kaut kādas naudiņas, un tad viņiem tās naudiņas nemaksā, un viņi atkal iet projām. Tā ir ar visiem – gan ar strādniekiem, gan apakšuzņēmējiem,” uzsvēra Dirvēns.

Līdzīga pieredze piedzīvota arī Skrīveros – arī viņu izsludinātajā iepirkuma konkursā par katlu mājas rekonstrukciju un projekta izstrādi uzvarēja tieši “DGS”. Atkal lomu nospēlēja cena, tikai skrīverieši laikus paspēja reaģēt un sadarbību pārtrauca.

“Mums jau tuvojās objekta nodošanas brīdis, mēs pat projektu nebijām redzējuši, tad mēs sapratām, ka nekas nebūs. Tad mēs brīdinājām par līgumu laušanu, ja netiks izpildīts tas, ko viņi paši bija solījuši, tā kā mēs to nesagaidījām, bija ārkārtas domes sēdes lēmums un deleģējām saimniekam lauzt līgumu, ko viņš arī darīja,” stāstīja Skrīveru novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš. 

Tikmēr Sējā gatavojas jauna iepirkuma konkursa izsludināšanai un tiesvedībai ar, viņuprāt, negodprātīgo uzņēmēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti