4. studija

Vai pasažieriem interesē ēdienu receptes Rīgas sabiedriskajā transportā?

4. studija

Ziepniekkalnā ap daudzstāvu namiem daudzu hektāru platībā plešas izgāztuve!

Kāpēc Lojas kultūras namu jau divus gadus nespēj nodot ekspluatācijā?

Lojas ciema kultūras namu jau divus gadus nevar nodot ekspluatācijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sējas novada Lojas ciemā esošais kultūras nams ekspluatācijā pēc remontdarbiem bija jānodod pirms diviem gadiem. Tad, kad Latvijai apritēja 100 gadi. Tomēr pasniegt šādu dāvanu vietējiem iedzīvotājiem nesanāca, un līdz ar to kultūras dzīve ir apstājusies.  

Kultūras nama renovācija sākta plānot jau pirms septiņiem gadiem. Novada kultūras centrs bijis laika zoba saēsts, tāpēc pašvaldībā domājuši, kā piesaistīt nepieciešamos līdzekļus nama atjaunošanas darbiem.

Sējas novada domes priekšsēdētājs Guntis Liepiņš stāstīja, ka 2017. gadā pabeidza projektēšanu un noslēdza līgumu ar firmu “DGS Virtum”, kas uzvarēja iepirkumā, un 2018. gadā par godu Latvijas simtgadei vajadzēja nama remontu pabeigt.  

Pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados celtais nams izskatās krāšņi līdz brīdim, kad nonāk iekštelpās.  

Pašvaldības iepirkumā piedalījušās divas firmas. “DGS” piedāvājuši izdevīgāku cenu. Šobrīd novada domes vadītājs secina, ka tomēr kļūdījušies celtnieku izvēlē un nevajadzējis tik bieži uzņēmējiem piedot dažādas nepilnības.

“Esam trīs reizes pagarinājuši līgumu, jo mēs esam zināmā mērā ķīlnieki šajā objektā, esam vairākkārt domājuši, kā pārtraukt šo līgumu, esam arī pārtraukuši, bet iesaldēt šo objektu ilgtermiņā un sākt atkal ar iepirkuma procedūru no gala, saprotam, ka nekas labāks nebūs,” atzina Liepiņš.

Tikmēr uzņēmumā “DGS” uzskata, ka strādājuši pēc labākās sirdsapziņas un tāpat arī turpina to darīt.

“Kāpēc mēs pārjaunojām līgumu 2018. gadā? Tāpēc, ka visa tehniskā dokumentācija, kas tika saņemta iepirkuma sastāvā, kas bija pamats un balsts mūsu tehniskā projekta izstrādei, bija ļoti nepilnīga. Pirmkārt, pats pamats – tehniskais atzinums ēkai, ko dome pasūtīja un nodeva mums kā dokumentācijas sastāvdaļu, bija ļoti virspusējs un nepilnīgs,” skaidroja uzņēmuma “DGS” izpilddirektors Elgars Ruskulis.

“Tad, kad mēs sākām strādāt ar šo dokumentāciju, bija pilnīgi skaidrs, lai to realizētu, ir jāpārstrādā, un dokumentācijā bija jāizmanto pilnīgi jauns izmaiņu projekts. Mēs izstrādājām ne tikai sākotnējo tehnisko projektu, kas mums bija, bet pēc tam izstrādājām arī jaunu izmaiņu projektu. Un katram šim projektam ir ekspertīze. Un projektu ekspertīze ir vismaz trīs mēnešu jautājums,” skaidroja Ruskulis.

Uzņēmuma izpilddirektors skaidro, ka tieši pārstrādāto dokumentu dēļ vairākus mēnešus objektā bijis klusums. Pašvaldības vadītājs gan norāda, ka atrunas, kāpēc šo gadu laikā firma nespēj iekļauties noteiktajos termiņos, esot dažādas. Sākot ar naudas trūkumu un beidzot ar nesaskaņām uzņēmēju starpā.

“Apakšuzņēmēji ir gana daudz mainījušies. Brigādes ir strādājušas diezgan aktīvi, divas trīs nedēļas, pēc tam viņi pārtrauc šīs attiecības,” stāstīja Guntis Liepiņš.

Ruskulis gan pārmetumus noraidīja un atgādināja, ka tā ir publiska ēka, “mūs uzrauga ne tikai vietējā būvvalde, būvuzraugi no pasūtītāja puses, uzrauga Būvniecības kontroles valsts birojs”.

Tagad no 3. februāra ir pagarināts līgums, soda sankcijas ir piemērotas pilnā apjomā, stāstīja pašvaldības vadītājs.

“Kopējā līguma summa ir 1,127 miljoni, no kuriem ir 10% ieturēti, un šobrīd būvnieks atstrādā to, kas  iepriekšējā periodā jau ir ieturēts, jo mums nav ticības, ka mēs varētu maksāt kaut ko uz priekšu,” atzina Liepiņš.

Kultūras nama atjaunotāji kārtējo reizi sola – 1. jūnijā darbi kultūras namā tikšot pabeigti pilnībā.

Lojas kultūras nama vadītāja Agita Ozoliņa atzina, ka viņai ļoti gribas tam ticēt, “bet kaut kā iekšēji man nav tās pārliecības”.

Uzņēmuma “DGS” štatā ir 40 profesionāli meistari, stāstīja izpilddirektors. Viņi paspējot strādāt objektos teju visā Latvijas teritorijā. Tāpēc liels atbalsts esot firmai lojālie apakšuzņēmēji.     

Sējas novada priekšsēdētājs gan piebilda, ka guvis rūgtu mācību un turpmāk, pirms piekrist zemākās cenas piedāvājumam, arī citiem amata brāļiem iesaka noskaidrot, cik objektos konkrētais būvuzņēmējs jau strādā, ar cik un kādiem apakšuzņēmējiem sadarbojas un kādas ir atsauksmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti