Loginovs 19 gadus Rīgas brīvosta vadībā – allaž nesatricināms, bet pēc kravu krituma pats atstāj amatu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Odiozs, skarbs un tiešs – šādi līdz šim raksturots ilggadējais brīvostas pārvaldnieks. Leonīda Loginova krēsls šūpojies daudzkārt, taču nekad tik stipri, lai amatu nāktos pamest. Ne Valsts kontroles pārmetumi par daudzmiljonu izsaimniekošanu, ne premjera aizdomas par finanšu shēmām nav bijuši pietiekami iemesli, lai Loginovu nomainītu.

Loginovs pensijā dodas īstajā brīdī. Rīgas Brīvostas publicētie dati liecina, ka brīvostas apkalpoto kravu apmērs strauji rūk. Osta nav spējusi pienācīgi pārorientēties pēc Krimas aneksijas Krievijai noteikto sankciju un sekojošā Krievijas embargo dēļ. Pērn bijis kravu samazinājums par 7,5%.

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Loginovs ir kopš 1998.gada pavasara, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Līdz šim Rīgas brīvostas darbu gan lielākoties raksturojuši uzraugošo iestāžu – Valsts kontroles un arī Konkurences padomes secinājumi. To atzinumi allaž arī bijuši tie, pēc kuriem Loginova krēsls šūpojies. Taču nekad tik ļoti, lai amatu zaudētu. Tā 2000.gadu sākumā premjers Einars Repše padzina brīvostas valdi un arī Loginovam pārmeta iesaisti afērās.

“Tas, ka manas dienas ir skaitītas, tas ir vairāk nekā skaidrs; cik ilgi, tas ir cits jautājums. Jebkuram dienas ir skaitītas, arī viņam," teica Loginovs.

Tieši šādi, pēc principa – uzbruksi man, pats dabūsi – brīvostas pārvaldnieks allaž atbildējis kritiķiem.

Vai tie būtu politiķi, eksperti, uzņēmēji vai vides aizstāvji, kas iebilda Krievu salas attīstības plāniem.

“Man personīgi visi šitie pasākumi riebjas, tikko kā osta sāk domāt par kaut kādu attīstību, tā uzrodas kaut kādi kraukļi un vārnas un citi putnu gripas pārnēsātāji,” 2006.gadā teica Loginovs.

Savulaik intervijā “De facto” Loginovs sacīja, ka skaidri apzinoties, kādus pārkāpumus drīkstot un kādus nedrīkstot veikt. To viņš sacīja pēc raidījuma atklātā, ka pārvaldnieks slēpis īpašumtiesības uzņēmumā, kuram brīvosta iznomāja lielu zemes gabalu Spilves pļavās. Arī uz Valsts kontroles skarbajiem revīzijas secinājumiem 2013.gadā, kurā brīvostai pārmeta vairāk nekā 40 miljonu latu nelietderīgu tērēšanu, brīvostas pārvaldnieka atbilde bija vienkārša.

"Cilvēki galu galā, ja ir dzimuši, lai dzīvotu, nevis stulbi un kaut kādā veidā tendenciozi lūrēt uz kaut kādu stabu un neko nedarīt šinī dzīvē," sacīja Loginovs.

“Tas, ka Loginovs vīpsnā, ir izskaidrojams ar to, ka viņam ir tādas visatļautības sajūta radusies,” norādīja Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Revīzijai sekoja neveiksmīgs mēģinājums Loginovu no krēsla gāzt; vēl pēc gada visi valsts pārstāvji brīvostas valdē rosināja Loginovu atlaist saistībā ar Krievu salas termināļa līgumu slēgšanas kavēšanos. Taču pārvaldnieks baudīja absolūtu Ušakova-Amerika tandēma uzticību. To viņš saglabāja arī pērn, pēc tam, kad Valsts kontrole norādīja uz brīvostā zaudētu vairāk nekā miljonu eiro.

"Valsts kontrole tagad, ziniet, pauž pa labi un pa kreisi tā kā ar automātu pa riņķi. Visi ir vainīgi. Valsts ieņēmumu dienests vainīgs, Finanšu ministrija vainīga, Rīgas osta vainīga! Tad ieliksim Krūmiņas kundzi par priekšnieci visiem! Tādā gadījumā viņa varēs visus Doma laukumā publiski sodīt," teica Ameriks.

Uz apsūdzēto sola gan Loginovam nācās sēdēt pavisam nesen.

Pēc Valsts kontroles revīzijas, prokuratūra pārvaldnieku un viņa vietnieku apsūdzēja dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, tostarp neatļautā prēmiju maksāšanā. Šā gada sākumā pirmās instances tiesa lēma Loginovam labvēlīgi, taču spriedumu iespējams pārsūdzēt.

Dāsnās prēmijas, ievērojamā alga un vēl papildu ienākumi brīvostai piederošajā “Rīgas Brīvostas flotē” Loginovu gadu no gada ierindojušas vislabāk apmaksāto valsts amatpersonu sarakstā. 2014.gadā vien viņš nopelnīja 150 tūkstošus eiro, taču par pagājušo gadu Valsts ieņēmumu dienestā pagaidām nav ziņu. Došanos pensijā Loginovs pagaidām nekomentē, taču savulaik visai daiļrunīgi skaidroja, kāpēc tik ilgi amatā noturējies.

"Visus es apmierinu tikai viena aspekta dēļl, ka es ne pa labi, ne pa kreisi neskatos. Es daru savu darbu,

es varu pateikt visiem pēc kārtas - valdei, valdībai, to jūs visi esat redzējuši, premjeriem, prezidentiem, - ka viņi ir vai nu duraki vai mazattīstīti, vai kaut ko nesaprot.

Un nevajag grābstīties tur, kur paši neko nejēdz," sacījis Loginovs.

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti