LNO mūziķi protestē, ziedojot asinis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Savdabīgu streiku, aicinot pievērst uzmanību neatbilstošajam kultūras finansējumam un apcirptajām algām, šodien sarīkoja Latvijas Nacionālās operas mūziķi. Ar saukli “Glābsim kultūru, glābjot dzīvības!” vairāki desmiti orķestrantu devās ziedot asinis, tādējādi aicinot atjaunot viņiem pilnu darba slodzi un pirmskrīzes atalgojumu.

Pēc likuma donori asiņu nodošanas un nākamajā dienā uz darbu var nedoties. Jau šodien mūziķi nepiedalījās operas “Reinas zelts” mēģinājumā un pieļāva iespēju, ka uz darbu nenāks arī rīt.

Orķestra arodbiedrības vadītājs Aldis Grunde gan uzsver – mūziķi nevēlas “noraut” izrādi. Taču šāda veida akcijas ir vienīgais veids, kā pievērst operas vadības uzmanību.

“Galvenā akcijas ideja ir atjaunot pilnu darba laika slodzi, kura 2009.gadā, krīzes laikā tika samazināta. Uzreiz jāpiebilst – administrācija sev to atjaunoja 2011.gadā. Aicinājums uz kaut kādu sarunu nav bijis. Mēs neizvirzām prasības diskutēt par šo jautājumu, mēs prasām atjaunot darba laiku. Reāli tas ir atjaunojies jau sen,” saka Grunde.

Tikmēr operas vadības pārstāvji akciju dēvē par mēģinājumu dezorganizēt darbu, un šādā ceļā kompromisu sarunās ar vadību arodbiedrība nepanākšot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti