Rīta Panorāma

Intervija ar Denisu Hanovu

Rīta Panorāma

Intervija ar Gintu Krievkalnu un Ēriku Upenieku

Intervija ar Ingu Vanagu

LIZDA: Neskaidrības ap «lojalitātes» jēdzienu skolotāju darbā ir palikušas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai arī Saeima ir akceptējusi tā saucamos skolotāju „lojalitātes grozījumus”, tomēr Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku asociācija (LIZDA) norāda, ka „lojalitāte” šajā gadījumā nav līdz galam skaidra.

Intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” asociācijas vadītāja Inga Vanaga norādīja, ka, piemēram, nav skaidrs, vai izteiciens „neizdevusies valsts” ir nelojalitātes valstij apliecinājums. Piemēram, var būt kādi sociālekonomiski rādītāji, kuri Latviju parāda kā pēdējā vietā esošu. Atbilstoši „lojalitātes grozījumiem” šādu situāciju var interpretēt kā valsts prestiža graušanu, pieļāva Vanaga.

Vanaga gan uzsvēra, ka skolās nedrīkst mācīt, piemēram, vēsturi no Krievijā izdotām mācību grāmatām, kur arī Latvijas vēsture ir paskaidrota atbilstoši Krievijas skatījumam. „Šādas situācijas viennozīmīgi nedrīkst pieļaut,” viņa pauda.

Jau ziņots, ka Saeima 23.novembrī pēc vairāk nekā stundu garām debatēm tomēr galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Izglītības likumā, kas paredz sabiedrībā daudz apspriestos "lojalitātes grozījumus", kuri ļauj atlaist nelojālus skolotājus.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) aicināja prezidentu neizsludināt “lojalitātes grozījumus”, jo šīs normas ar nozari neesot izdiskutētas un nav saprotamas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti