LIZDA lūdz apturēt rīkojumu par RPIVA likvidāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), saņemot juristu atzinumu par nepilnībām Izglītības ministrijas sagatavotājā rīkojuma par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju, aicina valdību apturēt šī rīkojuma projekta virzību.

LIZDA paziņojumā medijiem atgādina, ka jau iepriekš paudusi, ka RPIVA likvidācijas process neatbilst tiesiskajam regulējumam, un  aicinājusi pārtraukt akadēmijas sasteigto likvidāciju.

Dokumenti

“Sorainen” atzinums par rīkojuma projektu “Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju”

Lejuplādēt

89.54 KB

LIZDA arī nolēma izmantot juridiskā biroja “Sorainen” bezmaksas juridisko konsultāciju piedāvājumu. Arodbiedrība vērsās pie uzņēmuma ar lūgumu sniegt  viedokli par šo rīkojuma projektu.

“Sorainen” ir sagatavojis atzinumu par 26.janvārī Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātā Ministru kabineta (MK) rīkojuma projekta “Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju” atbilstību tiesiskajam regulējumam.

Atzinumā ir norādīts uz vairākām nepilnībām sagatavotajā rīkojumā, kā arī izvērtētas vairākas problēmsituācijas, kas varētu rasties, izpildot rīkojumu esošajā redakcijā.

Viens no atzinuma autoriem Agris Repšs uzsver – birojs nav vērtējis, vai šis plāns ir pareizs vai nē, jo tas ir tīri politisks lēmums. Juristi vētījuši tikai procesa tiesiskos aspektus un bijuši pārsteigti, ka neprecizitāšu un iebilžu apraksts prasīs 18 lappuses.

Piemēram, neesot skaidrs, ko īsti ar augstskolu darīs, likvidēs vai reorganizēs, jo abi procesi reizē juridiski nav iespējami.

"Likvidācijas gadījumā organizācija tiek pilnībā likvidēta un nenotiek saistību pāreja. Savukārt reorganizējot tas ir pilnīgi cits process, kur ir vesela virkne jautājumu, kas ir jāatrisina – gan studiju programmu pārņemšana, kā tas notiek. Šie jautājumi nav atrisināti.  Tāpēc sākumā, skatoties uz šo jautājumu, mēs arī neiedomājāmies, ka tur būs tik daudz problēmu un neatbildētu jautājumu," norāda Repšs.

Pamatojoties uz saņemto informāciju no juridiskā biroja “Sorainen”, LIZDA lūdz apturēt rīkojuma par RPIVA likvidāciju projekta tālāku virzību Ministru kabinetā. Arodbiedrība ir nosūtījusi juridiskā biroja “Sorainen” sagatavoto atzinumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (Zaļo un Zemnieku savienība), nozares politikas veidotājiem un iesaistītajām pusēm.

LIZDA uzskata, ka ir nepieciešamas reformas augstākajā izglītībā, taču neatbalsta šādi virzītu RPIVA likvidāciju.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") un ministrijas juristi šo atzinumu lasījuši, taču apšauba tā kvalitāti. Piemēram, faktu, ka “Sorainen” atsaucas uz Komerclikumu, kura piemērošana augstākās izglītības iestādes reorganizācijai neesot korekta. Ministrs noraidīja, ka šāds atzinums radītu kādas tālākas sekas.

Jau ziņots, Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Ministrija gan norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles. 

Lai gan vēl  6.martā, priekšpusdienā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) prezentēja rīkojuma projektu par augstskolas likvidāciju, ko  7.martā, bija plānots skatīt valdībā, pēcpusdienā bija jauns pavērsiens – koalīcijas padome tomēr nolēma jautājuma izskatīšanu atlikt uz divām nedēļām.

Par akadēmijas reorganizācijas procesu satraukts ir tiesībsargs Juris Jansons, kurš aicināja premjeru Māri Kučinski apturēt rīkojuma projekta tālāku virzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti