Dienas ziņas

Iedzīvotāji nevēlas izmaiņas

Dienas ziņas

Valmierā dzimušie trīnīši jūtas labi

Līvānos uzbūvēts jauns peldbaseins

Līvānos uzbūvēts jauns peldbaseins

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

Līvānos par vairāk nekā 1,5 miljoniem eiro uzbūvēts jauns peldbaseins.

Lielajā baseinā ir četri 25 metrus gari celiņi ar dziļumu līdz diviem metriem, blakus izvietots arī bērnu baseins un burbuļvanna. Ar mēbelēm un aproču sistēmu baseins tiks aprīkots vasarā, bet tagad tas pieejams tikai novada skolu audzēkņiem.

"Lai nestāvētu baseins tukšs, mēs laižam bērnus iekšā. Šodien pirmā diena, šodien tāds patīkams satraukums. Līvānos nebijis notikums ir, ilgus gadus esam domājuši par baseinu, beidzot tas sapnis mums ir piepildījies," stāsta Līvānu peldbaseina galvenais administrators Māris Grigalis.

Pēdējo gadu laikā šis ir jau trešais jaunais baseins Latgalē, kas būvēts ārpus lielāko pilsētu robežām. Baseina ēka atrodas blakus Līvānu 1. vidusskolai. Līdz šim skolēni mēroja 25 kilometrus līdz Jēkabpilij vai 60 kilometrus līdz Daugavpilij. Gada laikā vienai klasei transports izmaksāja ap 1000 eiro.

Jaunajā peldbaseinā ieguldīts pašvaldības finansējums un aizņēmums Valsts kasē. Tā kā rudenī peldbaseinu varēs apmeklēt arī par maksu, pašvaldība ir pārliecināta, ka kredītu spēs atmaksāt.

"Skolēnus vadājot, izmaksas bija lielas. Ņemot vērā, kāds apmeklējums šobrīd ir Ilūkstē, Krāslavā un ka jau ar oktobri varēs šeit visi peldēties, izmaksas arī dzēsīsim," skaidro Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Baseina darbību nodrošināt visa gada garumā pagaidām nav iespējams, jo jābūvē atsevišķa katlu māju. Tam uzreiz prasīt aizdevumu pašvaldība atteicās, lai nav tā, ka lielo izmaksu dēļ projektu neapstiprina. Tuvākajā laikā katlu mājas izbūvei tiks meklētas citas finansējuma iespējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti