Panorāma

Atklāta izstāde „1914"

Panorāma

Sevi sašāvušais policists bijis alkohola reibumā

Latvijas un Lietuvas prezidenti noliek ziedus Zolitūdē

Lietuvas un Latvijas prezidenti noliek ziedus traģēdijas vietā Zolitūdē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Pēc Zolitūdes traģēdijas Latvijas un Lietuvas tautas ir satuvinājušās – par to pārliecināts Valsts prezidents Andris Bērziņš. Kopā ar Lietuvas kolēģi Daļu Grībauskaiti viņš piektdien nolika ziedus Zolitūdē, pie Lietuvas uzņēmumam piederošā tīkla “Maxima” veikala drupām, kur novembra nogalē gāja bojā 54 cilvēki.

 

Daļa Grībauskaite ir ieradusies Rīgā, lai piedalītos Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumos un pati ir izteikusi arī vēlmi nolikt ziedus pie Zolitūdes traģēdijas vietas.

Pēc ziedu nolikšanas Lietuvas prezidente uzsvēra, ka veikala sabrukšanu izraisījuši vairāki iemesli, tādēļ notikušajā nevar vainot tikai Lietuvas uzņēmējus. Tomēr arī viņiem ir jāizdara nopietni secinājumi.

„Tā ir kompleksa problēma, ko ir izraisījuši dažādi iemesli. Es domāju, ka mūsu attiecības ar Latviju vienmēr ir bijušas labas. Es domāju, ka Lietuvas uzņēmējiem ir jāizdara nopietni secinājumi, jo ir skarta viņu reputācija. Esmu apmierināta ar to, kā šobrīd, es uzsveru - šobrīd, nevis uzreiz, reaģē „Maxima”. Tā sociālā un humānā līdzjūtība, kas bija uzreiz jāparāda, šobrīd tiek izteikta. Tas ir labs piemērs tam, kā vajadzēja uzreiz reaģēt uz notikušo traģēdiju,” sacīja Grībauskaite.

Daļa Grībauskaite Zolitūdē
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Savukārt Latvijas prezidents Bērziņš pateicās Grībauskaitei par atbalstu un līdzjūtību Zolitūdes traģēdijas laikā.

„Es domāju, ka mūs šī [traģēdija] satuvināja. Es it sevišķi vēlētos vēlreiz pateikties Grībauskaites kundzei. Viņa no paša sākuma ļoti aktīvi iesaistījās, protams, izsakot līdzjūtību, esot mūsu vēstniecībā, arī praktiski. Esot Viļņas samita laikā, viņa ļoti aktīvi centās reaģēt uz to un sniegt vislabāko palīdzību jebkurā situācijā,” sacīja Valsts prezidents.

Andris Bērziņš pateicas Daļai Grībauskaitei
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Savukārt vakarā abu valstu prezidenti apmeklē operu "Rienci. Triumfs un sakāve", kas ietilpst "Rīga - 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsēta" atklāšanas programmā.

Šī ir Daļas Grībauskaites pirmā vizīte Latvijā pēc traģēdijas. Aktīvi rīkoties Lietuvas prezidenti aicinājuši daudzi Latvijas iedzīvotāji, un novembra beigās sociālo tīklu lietotāji pat bija nosūtījuši Grībauskaitei vēstuli.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti