Panorāma

Valentīnei Lasmanei - 100

Panorāma

Kazmina arests neliek valstij pārtraukt sadarbību ar "Liepājas metalurgu"

Veikta kratīšana "Baltic International Bank"

Lietā par naudas atmazgāšanu Belokoņam piederošajā bankā notikusi kratīšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Iesaistot specvienību "Omega", Ekonomikas policija pirmdienas, 16.maija, pēcpusdienā veica kratīšanu Valērijam Belokoņam piederošajā “Baltic International Bank” Vecrīgā, novēroja Latvijas Televīzija. Izmeklētāji apstiprina, ka kratīšana veikta saistībā ar kriminālprocesu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju grupā. Banku uzraugi par notiekošo esot informēti, bet par konkrētiem tirgus dalībniekiem komentārus nesniedz.

“Ekonomikas policija veica vakar kratīšanu vienā no komerciestādēm kriminālprocesa ietvaros, kas tika uzsākts pēc Krimināllikuma 195.panta 3.daļas, tas ir, par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju personu grupā. Tika veiktas piecas kratīšanas kopumā – vienā bankā un vēl citos objektos. Ir aizturēta viena persona, kura pagaidām ir ievietota īslaicīgas aizturēšanas izolatorā, par viņas procesuālo statusu tiesa vēl lems. Tika izņemti gan dokumenti, gan arī citi priekšmeti, kam varētu būt nozīme kriminālprocesā kā lietiskajiem pierādījumiem,” atklāj Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska.

Ekonomikas policija pirmdien pēc kratīšanas bankā un vēl vairākos saistītos objektos aizturējusi vienu no “Baltic International Bank” darbiniecēm.

“Baltic International Bank” lielākais akcionārs un padomes priekšsēdētājs Valērijs Belokoņs no intervijas kameras priekšā atteicās. Tomēr, tiekoties ar Latvijas Televīziju, viņš uzsvēra – lai arī notikusī kratīšana esot nepatīkama, tā neskar bankas darbību. Belokoņa rīcībā neesot informācijas, kas liktu šaubīties par aizturētās darbinieces godīgumu. “Mēs viņu aizstāvēsim,” uzsvēra Belokoņs.

Arī Ekonomikas policija uzsver, ka kriminālprocess uzsākts pret konkrētām personām, kas ir bankas darbinieki, nevis pret pašu banku.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Pēters Putniņš no komentāriem par konkrētu banku atturējās, tomēr banku uzraugi par notiekošo esot informēti. Pēdējos mēnešos Latvijas banku sektoram bijuši vairāki satricinājumi.

Ekonomikas policijas vadība uzskata, ka specvienības "Omega" piesaistīšana kratīšanas veikšanai bankā esot attaisnojama. “Mēs izvērtējām visus iespējamos variantus un izlēmām, ka ir nepieciešamība tāda, lai process ritētu raitāk, jo bija pamats uzskatīt, ka varētu būt kaut kādas nevajadzīgas aizķeršanās,” saka Sokolovska.

Saskaņā ar bankas versiju, kriminālprocess varētu būt saistīts ar provokāciju. “Baltic International Bank” savulaik izsniegusi kredītu kompānijai, kam Ukrainā pieder divas naftas bāzes un 19 degvielas uzpildes stacijas. Par kompānijas aktīviem turpinās cīņa, un bankai esot izteikti draudi. Aizturētā darbiniece atbildējusi tieši par sadarbību ar pārstāvniecību Ukrainā.

Ekonomikas policija pagaidām atklāj tikai to, ka aizdomas ir par naudas atmazgāšanu vairāku gadu garumā, un netīrās naudas izcelsme esot bijušās PSRS valstis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti