Dienas ziņas

Slepkava līdz tiesai brīvībā

Dienas ziņas

CSDD eksāmenā – arī video jautājumi

Liepājas Tramvaja tiltam būs jaunas margas

Liepājas Tramvaja tiltam atliks tikai daļu no oriģinālajām margām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Maija beigās uz remontējamā Liepājas Tramvaja tilta atliks daļu no atjaunotajām oriģinālajām margām, bet daļa posmu finansiālu apsvērumu dēļ izlies no jauna. Rūpnīcā meistari mēģina panākt, lai starp padomju laikā un mūsdienās lietajām detaļām nebūtu acīm redzamu atšķirību.

Liepājas Tramvaja tilts būvēts 1960. gadu sākumā – kā zina stāstīt vēsturnieki – pēc Ļeņingradas Tiltu būvju institūta projekta. Viena no tā raksturīgajām iezīmēm ir lietās čuguna margas ar ziedu ornamentiem.

Pērn uzsākto remontdarbu laikā bija paredzēts margas demontēt un pēc tilta paplašināšanas atlikt atpakaļ, tomēr izrādījās, ka ar visiem margu posmiem tas nebūs iespējams.

“Viņi nav paredzēti, lai no jauna uzliktu. Viņi ir pildīti ar betonu, arī apakšējā daļa ir iebetonēta, un tā, lai uzliktu uz jaunas ietves, nav iespējams tehnoloģiski. Lētāk bija uztaisīt jaunas margas, nevis visas labot līdz galam,” stāsta SIA “Rīgas tilti” būvdarbu vadītājs Jevgēņijs Roškovs.

Jauni metāla margu posmi atbilstoši remontdarbu projektam nepieciešami arī vietās, kur šobrīd uz tilta atrodas betona apmales. Kopumā jāizgatavo vairāk nekā 40 metāla margu posmi, un konkursā par šo darbu veikšanu uzvarēja Liepājas uzņēmums “Hidrolats”, kura rūpnīcā jau agrāk lietas tik sarežģītas formas, kā, piemēram, Daugavpils cietokšņa ģerboņa ērglis. Tomēr Liepājas Tramvaja tilta margas prasījušas vēl lielāku piepūli.

“Bija saglabājusies niecīga daļa no dokumentācijas, tikai skice, ko nevarējām izmantot. Izgriežot vienu posmu no margas, viņš tika uzrasēts, speciālists viņu pārmērīja, un tapa modelis,” stāsta SIA “Hidrolats ČL” valdes locekle Laura Rudeniece.

Pirms liešanas veidnē izkausētais metāls jāatdzesē līdz 1380 grādu temperatūrai. Ugunīgā masa pilnībā sacietē pēc vairākām stundām, tāpēc dienas laikā šeit izlej tikai vienu margu posmu. Jāpiebilst, ka tilta remondarbus būvnieki apņēmušies pabeigt līdz Latvijas 100. dzimšanas dienai – 18. novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti