Dienas ziņas

Māte zaudē dzīvību plānotās mājdzemdībās

Dienas ziņas

Bažas par dārzeņu realizāciju skolās

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ieejas skulptūras vairs nav piemērotas āra apstākļiem

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ieejas skulptūras vairs nav piemērotas āra apstākļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Vasaras beigās Liepājā jānoslēdzas Sv. Trīsvienības katedrāles fasādes atjaunošanai, kas sākta pirms aptuveni diviem gadiem. Pašreiz vēl ir atlicis restaurēt galveno ieejas portālu, taču jau tagad skaidrs, ka iepriekš pie ieejas stāvošajām skulptūrām "Ticība" un "Mīlestība" turpmāk būs jāatrodas iekštelpās, jo pat restaurācija nespēj pilnībā saglābt to stāvokli.

Darbi pie dievnama fasādes atjaunošanas būvuzņēmēja SIA "UPTK" vadībā norit kopš 2018. gada vasaras, un šobrīd projekts tuvojas noslēgumam. Līdz šim veikta fasādes sienu plakņu un elementu atjaunošana, notikusi torņa slēģu restaurācija un montāža, restaurēti autentiskie ārlogi un iekšlogi un pabeigti pamatu hidroizolācijas darbi.

"Tuvākajiem, mēs domājam, 50 gadiem šī fasāde būs. Tā principā arī pēc vēstures mēs skatāmies – reizi 100 gados kaut ko tādu izdara cilvēki," klāstīja būvuzraugs Mārtiņš Metāls.

Projekta realizācijas laikā būvniekiem nācies saskarties ar vairākiem neparedzētiem darbiem.

Piemēram, 2019. gadā pabeigta torņa stiprināšana, kura nepieciešamība tika atklāta tikai darbu procesā, un tam bija nepieciešams gandrīz 90 000 eiro. Tāpat sarežģījumi radušies ar logu atjaunošanu.

Pēdējie darbi pie fasādes atjaunošanas ir galvenās ieejas portāla smilšakmens detaļu restaurācija. Tas atšķirībā no pārējiem diviem ieejas portāliem ir visvairāk erodējis un cietis. Atjaunojamas arī šobrīd ļoti sliktā stāvoklī esošās skulptūras "Ticība" un "Mīlestība".

"Sākotnēji projekts paredzēja, ka oriģinālās skulptūras atgriežas oriģinālā vietā, tātad pie rietumu portāla ieejas. Jāsaka, ka oriģinālo skulptūru stāvoklis diemžēl ir tik slikts, ka mēs tās ārā nest vairs nevaram," atzina Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāja Kristīne Liepa.

"Ārā diemžēl katram pienāk savs laiks, un tām ārā laiks laikam būtu jau diezgan letāls,"

piebilda SIA "UPTK" projektu vadītājs Mārtiņš Lilienfelds.

"Mums ir jāizgatavo kopijas šīm te skulptūrām. Tas diemžēl nav šajā projektā ne finansiāli, ne kā savādāk [nav iespējams]. Tam būs jāmeklē kāds cits finansējums," sacīja Liepa.

Gan būvnieku pārstāvis, gan fonda vadītāja cer, ka fasādes atjaunošana noslēgsies iepriekš noteiktajā laikā, proti, augusta izskaņā. Objekta būvuzraugs gan nav tik optimistiski noskaņots un atzīmēja, kas tas visdrīzāk notiks vien rudenī. Pēc šī projekta noslēgšanas katedrālē vēl jāatjauno iekštelpas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti