Liepājas pašvaldība piešķir ukraiņu bērniem sabiedriskā transporta un ēdināšanas atlaides

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Liepājas valstspilsētas domes sēdē deputāti atbalstījuši grozījumus saistošajos noteikumos, paredzot, ka Krievijas izraisītā kara dēļ Liepājā esošie Ukrainas bērni saņems gan ēdināšanas atlaides izglītības iestādēs, gan braukšanas atlaides Liepājas sabiedriskajā transportā. Līdz šim noteikumi paredzēja, ka dažādas atlaides var saņemt tikai Liepājas pilsētā deklarētie bērni.

Inga Ekuze par atlaidēm Ukrainas kara bēgļiem Liepājā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Zinot esošos apstākļus, grozījumi paredz, ka uz Ukrainas civiliedzīvotājiem neattiecas deklarētā dzīvesvieta. Mēs zinām, ka viņi dzīvo Liepājā, viņi ir reģistrēti sistēmā un tādējādi var saņemt šos te atvieglinājumus gan ēdināšanā, gan sabiedriskā transporta izmantošanā. Pirmo klašu skolēni un arī Ukrainas civiliedzīvotāji − mūsu izglītojamie, kas nāk no Ukrainas, varēs braukt bez maksas. 2.−12. klašu bērni − ar 50% atlaidi, izmantojot jebkuru [sabiedriskā] transporta līdzekli," skaidro Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Inga Ekuze.

Liepājas pilsētas pašvaldība atgādina, ka Liepājā dzīvojošajiem bērniem līdz 18 gadu vecumam no vismaz trīs bērnu ģimenes paredzētas bezmaksas ēdināšana pirmsskolas iestādēs. Bezmaksas pusdienas, neatkarīgi no bērnu skaita ģimenē, ir visiem bērniem no 1. līdz 4. klasei. Bērniem no ģimenēm, kurās audzina četrus un vairāk bērnus vecumā līdz 18 gadiem − bezmaksas pusdienas vispārizglītojošās skolās. Tāpat bezmaksas pusdienas vispārizglītojošās skolās pienākas bērniem ar I vai II invaliditātes grupu, kuri nav sasnieguši 24 gadu vecumu.

Domes lēmums paredz, ka bērniem vecumā no 1,5 līdz 2 gadiem maksa par pusdienām Liepājas pirmsskolas iestādēs ir 3,13 eiro (vecāku maksa 2,14 eiro, pašvaldības līdzfinansējums 0,99 eiro), bērniem vecumā no 3 līdz 6 gadiem − 3,69 eiro (vecāku maksa 2,57 eiro, pašvaldības līdzfinansējums 1,12 eiro), piecgadīgo un sešgadīgo bērnu obligātās pirmsskolas izglītības programmas apguves grupā − 1,74 eiro (vecāku maksa).

Tāpat Liepājas skolēniem un pilna laika studentiem Liepājā pienākas arī braukšanas atlaides Liepājas sabiedriskajā transportā. 1. kases skolēniem ir 100% atlaide, tai skaitā arī bērniem no Ukrainas, kuri mācās kādā no Liepājas skolām. 2.−12. klašu skolēniem un pilna laika studentiem (arī bērniem un jauniešiem no Ukrainas, kuri mācās vai studē pilna laika studijās) – 50 % atlaide. Abonementa biļete jebkuram transportam maksā 15 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti