Liepājas koncertzāli piedāvā būvēt par vismaz 20 miljoniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 2 mēnešiem.

Lētākais būvnieku iesniegtais piedāvājums par Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" būvniecību - nedaudz vairāk kā 20 miljoni latu. Tas ir tuvs pašvaldības iepriekš prognozētajām koncertzāles būvniecības izmaksām, "Rietumu Radio" atzina Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija). Būvnieku piedāvātās cenas bijušas ļoti atšķirīgas.

Šādu summu - 20 278 845 latus - koncertzāles būvniecībai piedāvājusi SIA "Merks", kas darbus apņēmusies paveikt divu gadu laikā. "Lētākais būvnieku piedāvājums ir tuvu pašvaldības iepriekš veiktajiem aprēķiniem par koncertzāles būvniecības izmaksām," atzina Sesks.

Koncertzāles "Lielais dzintars" būvniecības konkursa otrās kārtas piedāvājumi tika atvērti 5.aprīlī. Uzņēmuma "Skonto Būve" piedāvājums ir 23 973 512 lati, bet akciju sabiedrības "UPB" piedāvātā cena - 24 133 70 lati. Iepriekš pašvaldība rēķinājusi, ka koncertzāles būvniecības izmaksas varētu būt aptuveni 20 miljoni latu, un šī summa, puse no kuras ir Eiropas Savienības finansējums, kā apliecināja Sesks, jau ir pieejama.

Kā pastāstīja Sesks, pašlaik piedāvājumi tiek rūpīgi izvērtēti, lai izraudzītos saimnieciski izdevīgāko un "nebūtu problēmu būvniecības procesa laikā". "Tas ir rūpīgs un skrupulozs profesionāļu darbs, un, kad izvērtēšanas process būs pabeigts, jau precīzāk varēsim runāt par termiņiem," atzina Sesks.

Liepājas mērs noraida izskanējušās bažas par to, vai pašvaldība bez valsts līdzdalības spēs uzturēt tik lielu objektu un piepildīt to ar kvalitatīvu saturu. Kā skaidroja Sesks, koncertzāle būs daudzfunkcionāla un tajā varēs rīkot ne tikai koncertus, bet arī konferences, seminārus, izstādes, ēka kļūs par mājvietu

Liepājas Simfoniskajam orķestrim un Liepājas Mūzikas vidusskolai, kas šobrīd savās mājvietās maksā par apkuri.
"Protams, ka būs aktīvi un radoši jāstrādā un arī pašvaldībai ar savu artavu jāpiedalās kompleksa attīstībā, uzturēšanā un iedzīvināšanā," sacīja Sesks. Viņš atzina, ka arī pirms Liepājas Olimpiskā centra (LOC) būvniecības ir bijuši skeptiķi, kas apšaubījuši tā lietderību un dzīvotspēju. Taču pašlaik LOC dienā apmeklējot trīs četri tūkstoši apmeklētāju, un, kā izteicās Liepājas mērs, centra darbība atzinīgi novērtēta gan Latvijas, gan visas Baltijas mērogā.

Kā ziņots, koncertzāles "Lielais dzintars" būvniecības konkursa otrās kārtas piedāvājumu atvēršanas termiņš tika pārcelts uz 5.aprīli, jo vairāki pretendenti lūguši termiņu pagarināt. Piedāvājumu atvēršanas termiņi pārcelti jau vairākkārt. Termiņu pārcelšanu skaidroja ar koncertzāles projekta lielo apjomu un projekta sarežģītību, tāpēc pretendentiem ir nepieciešams ilgāks laiks, lai sagatavotu savus piedāvājumus.

Liepājas dome izsludinājusi daudzfunkcionālā centra "Lielais dzintars" jeb Liepājas koncertzāles būvniecības konkursu. Liepājas koncertzāles tehnisko projektu izstrādājis Austrijas arhitekts Folkers Gīnke, kurš uzvarēja 2003.gadā notikušajā starptautiskajā konkursā. Koncertzāles būvniecība paredzēta Liepājā, Radio ielā 8. Būves kopējā platība atbilstoši tehniskajam projektam ir 14 126 kvadrātmetri, ēkā būs astoņi stāvi. Lielajā koncertzālē paredzētas 1080 skatītāju vietas, bet kamerzālē - 200 vietas.

2011.gada novembrī Liepājas pilsētas dome atbalstīja Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaisti projekta īstenošanai. 1.decembrī dome parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par sešu miljonu latu piesaisti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta īstenošanai. Līgums paredz, ka projekta īstenošanas beigu termiņš ir 2015.gada 30.jūnijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti