Dienas ziņas

Mūsu cerība Rihards Snikus Tokijai gatavs!

Dienas ziņas

Aicina atbalstīt bijušos ieslodzītos

Liepājā peldoties smagi savainojas jaunietis

Liepājā peldoties smagi savainojas jaunietis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Liepājā, Karostas pludmalē, kāds 15 gadu vecs zēns peldes laikā guvis dziļu grieztu brūci kājā no vēl nenoskaidrotiem priekšmetiem, kas, pēc aculiecinieku teiktā, varētu būt metāla mucas vai bojas. Šī teritorija ir Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārraudzībā, un, kā skaidroja tās pārstāvis, lai gan izpēte vēl turpināsies, jau tagad esot skaidrs, ka priekšmeti, kas atrodas jūrā, ir padomju militāristu atstātais mantojums.

Lai gan Karostas pludmalē, kas atrodas Liepājas ostas teritorijā,  nav oficiālas peldvietas, tomēr šo vietu iecienījuši vietējie iedzīvotāji. Nelaime, kurā cieta 15 gadus vecais Mārtiņš, notikusi 30 metrus no krasta aptuveni 1,2 metru dziļumā. Trauma vērtējama kā ļoti smaga – brūce sašūta trīs slāņos, skarti gan mīkstie audi, gan saites un muskulis. Mārtiņa vecāki pēc notikušā vērsušies policijā.

Valsts policija norādījusi, ka tā neesot viņu kompetence, bet, kā stāstīja cietušā zēna mamma, pašvaldības policija uz iesniegumu neesot reaģējusi.

"Cik es saprotu, iesniegums tika ielikts tādā kopējā kastītē, kad brīvdienas beigsies, tad, kā jau visus, kopā izskatīsim,"  stāstīja cietušā jaunieša mamma Linda Auziņa.

Cietušais Mārtiņš atzina: "Gribēju sākt trenēties, gribēju ļoti braukt uz nometnēm. Tagad traumas dēļ viss man ir liegts."

Tomēr pašvaldības policija pārmetumus noraidīja.

"Pie mums vērsās sieviete ar iesniegumu, informēja par to gadījumu, protams, sieviete tika informēta, ka iesniegumus izskata pēc noteikumiem, ka vadība izskata nākamajā darba dienā. Taču, saņemot informāciju tieši mutiski no sievietes, mēs nekavējoties centāmies sazināties ar SEZ, ar Komunālo pārvaldi un nodevām informāciju ostas transporta kustības dienestam," teica Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš.

Pirmās brīdinājuma zīmes notikuma vietā nākamajā dienā novietojis Mārtiņa tētis, ienirstot pie priekšmetiem jūrā un piestiprinot tur tukšas PET pudeles.

Kā informēja SEZ pārstāvis Kaspars Poņemeckis, pirms daudziem gadiem šī jūras piekraste tikusi attīrīta no vēsturiskā piesārņojuma, un līdz šim neesot saņemtas ziņas par līdzīgiem atradumiem jūrā. Lai gan neesot vēl noskaidrots, vai tās ir mucas vai bojas, jau tagad skaidrs, ka priekšmeti ir militārais mantojums. Tā kā vēl nav zināms, kas tajos ir iekšā, šobrīd tos nedrīkst no jūras celt ārā.

"Ja tās ir mucas, ja tur nekāda zīme nav, tad tas ir ļoti sarežģīti. Mēs ceram, un nekas neliecina, ka tās ir mucas ar kaut kādu vielu iekšā. Vairāk liecina, ka tā varētu būt boja – mucveidīga.

Mēs obligāti to vietu apsekosim, kur tas ir noticis, un tās mucas – objektus vilksim ārā. Apsekosim arī lielākā sektorā visu teritoriju , bet tā nebūs publiska peldvieta jebkurā gadījumā.

Cilvēkiem jāvērš uzmanība uz to, ka mēs tur liksim zīmes. Kaut kādu zonu mēs attīrīsim, bet jāņem vērā, ka visa tā ostas akvatorija nebūs atklāta peldvieta," sacīja Liepājas SEZ Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Poņemeckis.  

Neilgi pēc šī nelaimes gadījuma saņemta informācija arī par citiem priekšmetiem jūrā netālu no notikuma vietas. Jau rīt ūdenslīdēji kopā ar SEZ pārstāvjiem apsekos ostas akvatoriju. Bet cietušā zēna vecāki tiksies ar Liepājas mēru, lai saņemtu skaidrojumu par attiecīgo dienestu rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti