Ārpus Rīgas

Mārtiņš Cimermanis par aptauju lauksaimniekiem par ES lauku politiku

Ārpus Rīgas

Latgales saimniecībās par putnu gripas draudiem zina maz

Jūrniecības koledža Liepājā plāno izveidot mūsdienīgu pētniecības un apmācības centru

Liepājā grib būvēt centru, kur apgūs prasmes ekstremālos apstākļos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

Jūrniecības koledža Liepājā plāno īstenot ambiciozus plānus – pilsētā izveidot mūsdienīgu un Baltijā vienīgo pētniecības un apmācības centru „Drošība uz ūdens”. Baseinā varēs imitēt vētru, augstus viļņus un citus ekstremālus apstākļus. Centru apmācībām varētu izmantot ne tikai jūrnieki, bet arī glābēji, policisti un citu jomu speciālisti. Šobrīd ir izstrādāts skiču projekts un turpinās sagatavošanās darbi, lai piesaistītu sadarbības partnerus un nepieciešamo finansējumu.

Jūrniecības koledža ir viena no senākajām šādā veida mācību iestādēm Latvijā un pašlaik tajā mācās vairāk nekā 1000 audzēkņu.

Jūrniecības koledžas direktors Vladimirs Dreimanis ar lielu aizrautību un pārliecību stāsta par jauno projektu,  kas paredz Liepājā uzbūvēt Baltijas  pētniecības un apmācības centru „Drošība uz ūdens”.

Jūrniecības koledžas projektu iecerēts īstenot bijušajā Aizsardzības ministrijas laivu bāzē, kas tagad nonākusi Jūrniecības koledžas rokās.

„Atsakoties no līdzīga objekta Attekas salā par labu pašvaldībai, mēs šo vietu ne tikai gribam paremontēt, lai labāk izskatās, bet, pieejot kreatīvi, to pilnīgi mainīt, radot multifunkcionālu objektu," sacīja Dreimanis.

Šāda mēroga iecere Liepājā, vietā, kas atrodas pie Liepājas ezera, pārsteigusi pašvaldības pārstāvjus, uzsver pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns. Atrašanās vietu raksturo arhitekts.

„Tā ir Ezermalas iela, Jaunliepājas pusē starp Liepājas ezeru un tirdzniecības kanālu -  ainaviski skaista vieta," to raksturo Kalns. "Vieta ir šaura un gandrīz neapbūvējama. Mums tas bija pārsteigums, taču, kā zināms, ja ir liela vēlme, tad neatkarīgi no vietas, to ir iespējams paveikt," piebilst pilsētas arhitekts.

Noskatītā vieta centra būvniecībai neatbilst paredzētajai funkcijai, skaidro pašvaldības pārstāvis, tāpēc tiks mainīti apbūves noteikumi. Skiču projekts izstrādāts un vizualizācijās jau aptuveni redzamas centra aprises, atgādinot ledū iesalušu kuģa daļu, saka direktors.

Drošība uz ūdens ir atslēgas vārdi centra saturam, uzsver Jūrniecības koledžas direktors.

Ēkas garums būs 120 metri, bet platums ap 20 metriem.

„Iekšpusē, protams, būs vismodernākās tehnoloģijas, kādas šobrīd ir pieejamas. Mēs varēsim imitēt vētras apstākļus un vajadzības gadījumā šo procesu apstādināt, uzreiz varēs sniegt palīdzību, kas nav iespējams reālajā dzīvē," atzīmēja Dreimanis.

Viņš uzsver, ka šo centru varēs izmantot glābēji, ūdenslīdēji un citu jomu speciālisti, kam vien tas būs nepieciešamas.

Konferenču telpa atradīsies ar skatu uz baseinu, tāpēc augstā līmenī varēs notikt dažādi pieredzes apmaiņas un demonstrācijas pasākumi. Ēkā iebūvētais baseins būs piemērots arī peldēšanas apmācībām. Pie centra atradīsies publiski pieejama laivu novietne. Šāds centrs būs vienīgais Baltijas valstīs, turklāt var kļūt par tādu kā demo centru vienam no Liepājas uzņēmumiem.

„Arī "Interspiro" uzņēmums, kas ražo elpošanas aparātus glābējiem un ūdenslīdējiem, varētu veidot šeit bāzes vietu, kur izmēģināt, pilnveidot vai pat no jauna izgudrot jaunas tehnoloģijas," stāsta Jūrniecības koledžas direktors.

Viņš norāda, ka pašlaik notiek sarunas ar sadarbības panteriem citās valstīs, ministrijās, tiek meklēta iespēja piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Projekta īstenošanai būtu nepieciešami aptuveni pieci miljoni eiro.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti