4. studija

4. studija

4. studija

Poblēmas, ja ģimenē ir 1.grupas invalīds un nepieciešamība reģistrēt jaunu auto

Kāpēc šogad pa Lielupi nevar iebraukt ne Jūrmalas ostā, ne jūrā?

Lielupes padziļināšanas darbu kavēšanās liedz burātājiem doties jūrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vairāku gadu garumā nav veikti Lielupes padziļināšanas darbi, tāpēc burātājiem nav iespējams iebraukt jūrā. 

Burātājs, Latvijas Televīzijas raidījuma “4. studija” skatītājs Ģirts Avotiņš demonstrēja vidēja izmēra laivu un norādīja, ka parasti ūdens sniedzas līdz tā saucamajai “ūdens līnijai”. Jahtas daļa, kas atrodas zem ūdens, ir aptuveni 2,2 metri, taču ar to iziet jūrā šogad nav iespējams.  

“Tātad – šo daļu nav iespējams dabūt no Lielupes vispār ārā vai arī ir jārok grāvis Kas ir jādara domei – jāpadziļina Lielupe, lai arī šī jahtas daļa tiktu ārā no ostas,” teica Avotiņš. 

Līdz ar to vairāki jahtu īpašnieki doties jūrā šobrīd nevar. Ostas pārvalde atzina, ka šobrīd ostā pārvietošanās ar buru laivām ir paralizēta un skaidroja, ka problēmas radušās iepirkumu konkursu dēļ.

“Tika veikts pirmais iepirkums, uz pirmo iepirkumu neviens nepieteicās, attiecīgi tas tika pārtraukts; tika izsludināts otrs iepirkums, pieteicās viens pretendents. Komisija izvērtēja, apstiprināja, ka pretendents atbilst visām prasībām. Valdes sēdē valdes locekļi apstiprināja iepirkuma rezultātus. Esam sazinājušies ar darba veicējiem par līguma parakstīšanu, attiecīgi – process iet uz priekšu. Lai sāktu darbus, sākotnēji ir nepieciešams saņemt Valsts vides dienesta tehniskos noteikumus. Iesniegums ir aizsūtīts, un tagad tas ir uz izskatīšanu,” skaidroja Jūrmalas ostas pārvaldes pārvaldnieka palīdze Laura Sutta. 

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes Atļauju daļas vadītājs Raimonds Sļesarevs apstiprināja, ka šobrīd dienestā ir aktīvs iesniegums uz tehnisko noteikumu saņemšanu un tas ir vērtēšanas stadijā. 

Iesniegums ir saņemts tikai 18. maijā, kaut ir skaidrs, ka burāšanas sezonai ap to laiku jau bija jārit pilnā sparā. Jūrmalas osta piebilda, ka ir lūgusi VVD šos tehniskos noteikumus izskatīt paātrinātā kārtībā, diemžēl, izrādās, ka darbus tāpat nevarēs uzsākt agrāk kā 20. jūnijā.

“Protams, ierobežojumi ir uz ostu padziļināšanu, un tie parasti ir saistīti ar zivju nārsta periodiem, un parasti, kad iesniedzējs vēršas pie mums tehnisko noteikumu saņemšanai, viņam jāsaņem arī “BIOR” atzinums, kas sniedz savu vērtējumu par zivsaimniecisko stāvokli un ierobežojumiem,” piebilda Sļesarevs. 

“4. studija” pārliecinājās par reālo situāciju ostā – patlaban vairākām jahtām masti ir nolaisti, jo skaidrs, ka burāt nav un tik drīz arī nebūs iespējams. 

“Labs tāds pierādījums tam, kas notiek Lielupē, – faktiski, mēs ar laivu braucot, varam sasveicināties ar makšķernieku, kurš stāv turpat blakus kā Jēzus uz ūdens virsmas aptuveni. Izskatās smieklīgi – cilvēks upes vidū ir iebridis līdz ceļiem,” norādīja burātājs. 

Jūrmalas ostas pārstāve skaidroja, ka 20. jūlijs ir termiņš, kad visam vajadzētu būt izdarītam. Skopajā Latvijas vasarā ir sāpīgi dzirdēt solījumus par 20. jūliju, kad burāšanas sezona tuvojas beigām. Turklāt vēl ir neskaidrība, vai tiešām šajā termiņā darbi tiks paveikti. 

Uz jautājumu, kāpēc Ostas pārvalde neuzsāka darbus pagājušā gadā, Sutta atbildēja, ka iepirkums ir ticis izsludināts, bet slēgts bez rezultāta. 

“Bija pretendenti, bet tur bija pārsūdzības un attiecīgi lēmumu nepieņēma un tā arī viss noslēdzās, bez rezultāta. Kādēļ netika turpināts, es nemācēšu komentēt, tur bija mums cits pārvaldnieks. Varēja darbus uzsākt daudz ātrāk, varēja veikt rakšanu rudenī, bet to es nemācēšu komentēt,” teica Sutta.  

Burātājs Avotiņš uzsvēra, ka ir iztērēts daudz naudas šīs ostas reklamēšanai ārzemēs, un, piemēram, zviedru tūrists, ar laivu braucot un nezinot šo informāciju, kas ir rakstīta Jūrmalas ostas mājaslapā, ka navigācija ir slēgta, var uzskriet uz sēkļa. 

Padziļināšanas darbi ir jāveic katru gadu un, kā atzīst Jūrmalas ostas pārvaldē, ir jāmeklē citi risinājumi un, iespējams, jālemj par molu izveidi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti