Dienas ziņas

Rīgā trūkst 40 % policistu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lielbritānijas Straumēnos nosvinēti valsts svētki

Lielbritānijas «Straumēnos» nosvinēti Latvijas valsts svētki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Lielbritānijā latvieši nosvinējuši valsts svētkus vairākās pilsētās. Ierasts, ka galvenā svinību vieta ir Londona, taču šogad Latvijas vēstniecība bija nolēmusi sagādāt svētkus arī tiem tautiešiem, kuri dzīvo Anglijas vidienē, un visi tika laipni aicināti uz Daugavas Vanagu fonda lauku īpašumu "Straumēni".

Atzīmējot Latvijas un Apvienotās Karalistes attiecību simtgadi un atsaucoties britu karaļnama aicinājumam apzaļumot valsti, Latvijas vēstniecības darbinieki "Straumēnos" vispirms devās iestādīt ozolu un liepu.

Tikmēr dziedātāji un dejotāji gatavojās koncertam. "Straumēnu" jauktā kora dziedātājas Ināra Āboliņa un Tamāra Kelka uzsvēra: "Mums ir bijis kovids, un tagad ir pirmais gads, kad mēs varam pulcēties kopā, un atzīmēt šo 104. dzimšanas dienu. Jo agrāk mēs nekur nevarējām iet, visi bija slimi. Tagad joprojām daudzi cilvēki ir saslimuši." 

Dziedātāja Laila Dafija bija ieradusies ar bērniem: "Man parasti ir vīrs, kas mājās pieskata mazos, bet šobrīd viņš ir darba komandējumā. Un tomēr man negribējās laist garām iespēju dziedāt. Redzēs, kā mums ies ar abiem mazajiem, bet te nu mēs esam, un mēs dziedāsim!"

Pasākuma apmeklētāji Džona un Uldis Reveliņš neslēpa:

"Latviešiem šeit ir nopietns iemesls, lai būtu kopā. Angļu sabiedrībai tāda iemesla nav. Latviešiem, ukraiņiem ir iemesls, jo viņiem viņu dzimtā zeme ir bijusi atņemta."

Valsts svētku svinēšanu ierasts iesākt ar svētbrīdi un Latvijas karoga ienešanu, kam seko uzrunas. Ik gadu būs ieradies arī viesis no Latvijas, šoreiz - Juris Žagars. Koncerta turpinājumā varēja dziedāt līdzi korim, baudīt folkloras kopas un dejotāju uzstāšanos. Garāku koncertu sniedza mūziķi no Latvijas. Pēc svinīgās daļas visus gaidīja uzkodas lāpu gaismā, un pēc tam varēja sākties balle ne tikai ar dejām, bet arī kopīgām rotaļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti