Lielā atsaucība ziedot Veltai Skurstenei ļauj izveidot veselības programmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Lielā cilvēku atsaucība ziedot aktrisei Veltai Skurstenei ļāvusi izveidot īpašu veselības programmu veciem cilvēkiem, aģentūrai BNS pastāstīja labdarības portāla "ziedot.lv" programmu vadītāja Inese Danga.

 Lielā cilvēku atsaucība ziedot aktrisei Veltai Skurstenei ļāvusi izveidot īpašu veselības programmu veciem cilvēkiem, aģentūrai BNS pastāstīja labdarības portāla "ziedot.lv" programmu vadītāja Inese Danga.

Ziņa, ka aktrisei nav naudas acu ārstēšanai, guva plašu rezonansi sabiedrībā. Ziedojumu pieplūdums bija pēc raksta ievietošanas ziņu portālā, un vienas dienas laikā ziedojumu apmērs pieauga līdz 1640 latu. Līdz tam maija vidū atvērtajā kontā bija 44 lati.

Pēc rezonanses sabiedrībā Skursteni uzņēmusies bez maksas ārstēt viena no acu klīnikām, tādēļ izveidota "Veltas Skurstenes veselības programma" ar mērķi izlietot saziedoto naudu citu veco ļaužu acu problēmu risināšanai. Programmas darbības termiņš nav noteikts, un ziedojumu vākšana turpinās.

"Velta Skurstene ir kļuvusi par šīs programma patronu," sacīja Danga. Paslaik ziedotāju aktivitāte esot sabremzējusies, taču nākot klāt "pa diviem pieciem latiem".

Lai gan Skurstene vairs nespēlē uz skatuves, viņu joprojām atceras, un tas arī palīdzējis savākt ziedojumus. Pēc Dangas stāstītā, kāda kundze atnesusi trīs latus, lai gan pašai nekā diža neesot.

Aktrisei pašlaik ir 80 gadu, un viņai diagnosticēta acs tīklenes distrofija. Acis Skurstene ārstē kopš 2008.gada, četras reizes gadā ir jāveic injekcijas acīs, lai nezaudētu redzi. Vienas injekcijas maksa ir 90 latu, kas ir lielākā aktrises ikmēneša pensijas daļa, tāpēc šogad aktrise vērsās labdarības portālā, apliecinot, ka šādas naudas viņai nav.

Šāda diagnoze ir vēl daudziem citiem gados veciem cilvēkiem Latvijā, uzsvēra Danga. Taču iespējams, ka naudu novirzīs ne tikai acu ārstēšanai, jo kāda gados vecāka kundze jau ilgstoši lūgusi palīdzēt portālam par 150 latiem iegādāties zobu protēzes.

"Ziedot.lv" sniedz cilvēkiem palīdzību akūtās un krīzes situācijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti