Panorāma

Kā ievērot distancēšanos?

Panorāma

Sociālās aprūpes centru iemītniekus inficē darbinieki

Noceļ Jēkaba katedrāles gaili

Līdz vasarai atjaunos Jēkaba katedrāles gaili

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Lai gan pret debesīm vērsti skatieni un fotoobjektīvi Jēkaba katedrāles tuvumā nav nekas neierasts, piektdien, 3. aprīlī, tie pie torņa smailes kavējās daudz ilgāk nekā citkārt. Jo zelta gailim bija uzradās kompānija – vesels bariņš celtnieku, kas sagatavoja dievnama lepnumu nocelšanai. Līdz vasarai gailim jāatgūst savs mirdzums un spēja rādīt vēja virzienu.

86 metri. Tik garš ir ceļš līdz Jēkaba katedrāles torņa smailei un zeltītajam gailim. Putna esamība baznīcas tornī saskaņā ar kristiešu tradīcijām tiek skaidrota kā modrība un būšana nomodā par Kristu, bet praktiski gaiļi tika izmantoti kā vējrāži.  

Jēkaba katedrāle ir ne tikai viens no Rīgas simboliem, bet pirms reformācijas tā bijusi arī nozīmīga svētceļojumu vieta. Tie, kas nevarēja tikt uz Svēto zemi, varēja aizvietot šo svētceļojumu ar braucienu uz Rīgu.

Gailis torņa smailē ir jau vairākus simtus gadu, bet pirms 38 gadiem tika uzstādīts jauns 43,7 kilogramus smags gailis, kam tagad pienācis laiks uzspodrināt jaunu zeltījumu. Gaiļa lielākie ienaidnieki smailē ir vējš un putni.

Pēdējās minūtes torņa smailē putns sasaiņots un sapakots. Daļa no ceļa uz zemi bija jāmēro ar striķu palīdzību, daļa ar liftu.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti