Līdz oktobra beigām Rīgas skolās saņemto maltīšu uzskaitei vēl izmantos talonus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz oktobra beigām Rīgas skolās saņemto maltīšu uzskaitei vēl tiks izmantoti taloni, informēja domē.

Notiek pāreja uz kvadrātkodu jeb QR kodu sistēmu, bet kodu testēšana un ieviešana vēl ir procesā, tāpēc šobrīd tiek izmantoti pusdienu taloni vai citi uzskaites risinājumi, piemēram, pieteikumu saraksti, atteikumu jeb kavējumu saraksti, iesaistot klases audzinātājus. Paredzams, ka QR kodu pilnvērtīgu izmantošanu visās 249 Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs varētu sākt pēc skolēnu rudens brīvlaika, tomēr platformas "pusdienlaiks.lv" izstrādātāji dara visu iespējamo, lai tas notiktu ātrāk, pauda pašvaldībā.

Līdz šim par platformas darbu ir saņemtas daudzas sūdzības un vairāki tūkstoši e-pastu ar jautājumiem, visvairāk to bijis par virtuālajiem maciņiem, kuros notiek norēķināšanās par maltītēm.

Tiek skaidrots - kad pārskaitījums būs veikts, virtuālajā maciņā vienas darba dienas laikā parādīsies nauda, un par to maciņa īpašniekam nosūtīts informatīvs e-pasts.

Bērnu kavējumus – ēdienreižu atteikumus – var veikt platformas "pusdienlaiks.lv" sadaļā "Pasākumi". Ja bērna kavējums šai nedēļai vai atsevišķām šīs nedēļas dienām, tas ir, no 3.oktobra līdz 7.oktobrim, bijis pieteikts "e-klase.lv", "mykoob.lv", ēdinātajam vai audzinātājai, bet nauda no platformas virtuālā maciņa tika noņemta, šie gadījumi tiks risināti individuāli un nauda tiks atdota. Lūgums par to informēt klientu atbalsta dienestu "[email protected]" vai sazināties ar ēdinātāju.

No 3. oktobra Rīgā daļai skolēnu un bērnudārzu audzēkņu vecāku jānodrošina pusdienu līdzmaksājums. Izmaiņas pakalpojumā attiecas uz 249 Rīgas pašvaldības izglītības iestādēm jeb vairāk nekā 93 000 audzēkņu. Šobrīd platformā "pusdienlaiks.lv" tiek administrēti jau vairāk nekā 74% Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu audzēkņu dati. Vecāki, kuri nav paspējuši noslēgt līgumus līdz šim, tiek aicināti to izdarīt nedēļas laikā.

Kā jau tika minēts iepriekš, Rīgas pirmsskolu un skolu ēdinātāji pāriet uz platformu "pusdienlaiks.lv", kurā slēdz līgumus un norēķināsies par ēdinātāju pakalpojumiem. Vienlaikus vecākiem pastāv iespēja slēgt līgumus arī ar elektronisko parakstu vai parakstīt tos papīra formā. Sākotnēji platformas darbībā konstatēja problēmas ar reģistrāciju, par ko bērnu vecāki pauda neapmierinātību sociālajos tīklos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti