Līdz jaunajam mācību gadam slēgs 16 skolas

Līdz jaunajam mācību gadam Latvijā paredzēts slēgt 16 vispārējās izglītības iestādes un vēl aptuveni tikpat skolu paredzēts reorganizēt, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) mājaslapā pieejamā informācija.

IZM nesen saskaņojusi 12 skolu slēgšanu, no kurām vienu - Krāslavas novada Sauleskalna sākumskolu - paredzēts likvidēt līdz nākamā gada 1.augustam.

Līdz 2016./2017.mācību gadam paredzēts likvidēt:

 1. Mežotnes internātvidusskolu Bauskas novadā;
 2. Daukstes pamatskolu Gulbenes novadā;
 3. Zlēku pamatskolu Ventspils novadā;
 4. Saldus 1.vidusskolu;
 5. Saldus 2.vidusskolu;
 6. Nīgrandes pamatskolu Saldus novadā (pievienos Kalnu vidusskolai);
 7. Nīgrandes pirmsskolas izglītības iestādi “Griezīte” (pievienos Nīgrandes pirmsskolas izglītības iestādei “Straumīte”);
 8. Saldus 1.vidusskolas struktūrvienību “Sātiņu pamatskola” (izglītības programmu īstenos Saldus pirmsskolas izglītības iestādē “Sienāzītis”);
 9. Kalnezeru Katoļu pamatskolu Rēzeknes novadā;
 10. Kalniešu pamatskolu Krāslavas novadā;
 11. Skaistas sākumskolu Krāslavas novadā.

Tādējādi līdz jaunajam mācību gadam paredzēts slēgt kopumā 16 skolas. Tostarp ir piecas skolas, kuru slēgšana ar IZM saskaņota jau iepriekš.

Jau ziņots, ka līdz jaunajam mācību gadam plānots slēgt Ventspils novada Jūrkalnes pamatskolu, Alūksnes novada Mārkalnes pamatskolu, Elejas vidusskolas Lielplatones filiāli (to paredzēts pievienot Elejas pirmsskolas izglītības iestādei "Kamenīte"), Auces novada pirmsskolas izglītības iestādi "Kāpēcīši" un Amatas novada pirmsskolas izglītības iestādi "Kastanītis".

Tiesa, IZM šogad ir saskaņojusi trīs izglītības iestāžu - Ventspils novada Zlēku pirmsskolas izglītības iestādes "Rūķītis", Saldus vidusskolas, Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestādes "Lotte" - dibināšanu.

Līdz 2016./2017.mācību gada sākumam tiks reorganizēta:

 1. Ramatas sākumskola un Mazsalacas vidusskola (skolas apvienos, nosaukums būs Mazsalacas vidusskola);
 2. Smiltenes ģimnāzija, Smiltenes Centra vidusskola un Smiltenes Trīs pakalnu sākumskola (skolas apvienos, nosaukums būs Smiltenes vidusskola);
 3. Ķemeru vidusskola (pārtaps par pamatskolu);
 4. Lielupes vidusskola (pārtaps par pamatskolu);
 5. Aizkraukles novada ģimnāzija, apvienojot ar Aizkraukles 1.vidusskolu un Aizkraukles pilsētas sākumskolu (nosaukums būs Aizkraukles novada vidusskola);
 6. Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestāde (Kaunatas pirmsskolas izglītības iestādes "Zvaniņš" Mākoņkalna struktūrvienība);
 7. Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte”(izveidojot divas pirmsskolas izglītības iestādes);
 8. Madonas novada Mārcienas pamatskola (pārtaps par sākumskolu);
 9. Preiļu novada Priekuļu pamatskola (pārtaps par sākumskolu);
 10. Vārkavas pamatskola (pārtaps par Vārkavas pirmsskolas izglītības iestādi "Cimdiņš");
 11. Alojas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Auseklītis” ar struktūrvienību Vilzēnos (pievienos Alojas Ausekļa vidusskolas, Ozolmuižas pamatskolas un Staiceles vidusskolas pirmsskolas izglītības grupas, izveidojot Alojas novada pirmsskolas izglītības iestādi “Auseklītis”).

Iepriekš IZM pieejamā liecināja, ka šogad plānots reorganizēt arī Bauskas novada Īslīces vidusskolu un Uzvaras vidusskolu, kuras bija plānots pārveidot par pamatskolām.

Jau ziņots, ka pašvaldībām par saviem nodomiem attiecībā uz to teritorijās esošo vispārējās izglītības iestāžu nākotni nozares ministriju bija jāinformē vismaz līdz martam - sešus mēnešus pirms jaunā mācību gada. 

Tāpat vēstīts, ka pērn pirms jaunā mācību Latvijā tika slēgtas četras skolas, bet savu statusu mainījušas vēl 20 skolas. Statusa maiņa nozīmē skolu apvienošanu vai skolas pārtapšanu no vidusskolas par pamatskolu.

19 komentāri
Niknā
kas dod pamatu secināt, ka šī vieta paklusām pārvērtusies par vēl vienu uz slēgto latviešu skolu rēķina valsts finansētu "mazākumtautību" skolu visām "purčikā" un "markovkas" rajonā dzīvojošajām Nila elektorāta atvasēm. Vai tomēr beidzot nebūtu pienācis laiks no budžeta finansēt tikai valsts valodas skolas??
Niknā
kas dod pamatu secināt, ka šī vieta paklusām pārvērtusies par vēl vienu uz slēgto latviešu skolu rēķina valsts finansētu "mazākumtautību" skolu visām "purčikā" un "markovkas" rajonā dzīvojošajām Nila elektorāta atvasēm. Vai tomēr beidzot nebūtu pienācis laiks no budžeta finansēt tikai valsts valodas skolas??
Niknā
Valstī pēdējo gadu laikā notikušas jau vismaz trīs skolu reformas, kuru gaitā katru reizi slēdz un likvidē aizvien vairāk latviešu skolas, jo, lūk, to uzturēšanai nepietiekot finansējuma. Tai pat laikā nav dzirdēts, ka būtu slēgta kaut viena t.s. mazākumtautību skola, nemaz nerunājot par krievu skolām. Tām vispār neuzdrošinās ķerties klāt, jo baidās dabūt kaklā ždanoku, lindermani un benesu aijo. Tātad šīm skolām finansējums pietiek, bet latviešu bērniem dēļ tā ar katru gadu vairāk jāpacieš izglītības ministrijas eksperimenti , kam līdzīgus vēsturē atļāvās darīt tikai doktors Mengele, un arī ne jau ar savas tautas bērniem. Rezultātā veidojusies pat situācija, ka liela daļa tā saukto mazākumtautību skolu palēnām pārvēršas par krievvalodīgo skolām, un neviens to nekontrolē!! Tā, piemēram, Purvciemā, Nīcgales ielā skaitās poļu skola, bet pēdējo divu gadu laikā tās pagalmā un gaiteņos arvien vairāk dzirdama tikai un vienīgi krievu valoda, lamas un kliegšana, kas dod pamatu s
ddd
es aizvertu ne 16 bet 116,jo esmu bijis tajaas mazajaas bijusajas kolhozu skolaas,jo atrak jo labak,jo tur nav nakotnes berniem,,vecaki domaa kaa viniem labbak,nevis kaa bernam labaak,,,,,,,jo 90% mazo skolu beidzeju brauc uz angliju zemenes lasiit,vairs vinam neko nevajag,valdibai skaidri jaadefinee kaa aizvert visus tos bijussos kolhozciemus un jaakoncentreejas ap lielajaam pilseetaam
Ļoti
patikama ziņa ! Viss iet pec saimnieku plāna !
skarbā realitāte
Latvijā ir desmitiem skolu, kurās mācās mazāk par 50 bērniem. Lielākā daļa no tām būtu jāslēdz. Igauņi un somi tieši to arī izdarīja. Lieki teikt, ka igauņi izglītības kvalitātē mums ir priekšā, bet somi skaitās vislabākie pasaulē.
INA
MINISTRIJAS SEDOŠIE VISPAR IR PAINTRESEJU;SIES KA LAUKU BERNI NOK;LUS LIDZ TAM SKOLAM TIE TA;CU IR VAIRAKI 10-ESMITI KILOMETRI .LAUKI PALIKS ARVIER TUK;SAKI,JAU TAGAD TIK DAUDZ PAMESTU MAJU .LAUKOS PALIEK PENSIONARI.KUR;S VECAKS PALIKS DZIVOT LAUKOS,JA NEVAR NODRA;SINAT BERNAM IZGLITIBU.
Ance
Redz kā,Latvijai nevajaga gudrus cilvēkus,labāk kad ir analfabētisms,jo izglītotā tauta sadomās gāzt ,šo muļķu baru ,lai tas nenotiktu ,pa fiksam klapē ciet skolas .Kas, notiks tālāk?Lasīt protošie vecāki atkal ņems kalendārus un citu lasāmvielu un mācīs lasīt ,kā manas vevcvecmāmiņas laikos ....apsveicami.
Una
kādas narkotikas ir jālieto, lai dzīvotu tādā prāta krēslā, kā tu, dārgumiņ? man tevis žēl
nozvanījis
kapu zvans latviešu tautai...
nodzēries bomzis
man arī tie kapu zvani visu laiku ausīs skan. kolēga, nepateiksiet - no spirta tas vai no bremžu šķidruma ?
nima
Piecas pirmsskolas iestādes apvienos vienā- tas gan bus viens varens kombināts!
Uldis
Skolas nedrīkst slēgt tik ilgi, kamēr ir kaut viens skolnieks!!! Tā ir nācijas degradācija! Atrodas taču līdzekļi, lai mācītu melnos iebrucēju bērnus, bet latviešu bērniem uzspļauj?!
Valdis
Mēs esam bagāta nācija. Mēs varam atļauties katram skolniekam atsevišķu skolu ar direktoru, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem. Galvenais samazināt ierēdņu skaitu, jo mēs esam arī ļoti loģiska nācija :)))))))))
par pārkvalificēšanās iespēju
Cik darbinieki (skolotāji, tehniskie, medicīnas un atbalsta personāls) paliks bez darba? Kā un vai tiks realizēta pilnvērtīga atlaisto darbinieku pārkvalificēšanās un iespējas atrast darbu specialitātē?
Lauku vecis
Vienotība- Latvijas grāvēji-- sākot ar Repšes, Dombrovska, Rimšēbvica ... politiku visu s 25 gadus! Sarosīti- Latvija atcerēsies savus ""varoņus "" un VIŅU PĒCNĀCĒJUS LĪDZ 7 AUGUMAM!
Klau
reptili, tu esi tik ļoti pārdzēris sajēgu, ka aizmirsi, ka Vienotība pastāv tikai 4 gadus, bet LB prezidentam Rimševicam nav nekāda sakara ar Vienotību? Vai arī tev maksā arī par tik bezjēdzīgu politspamu?
lasītājs
Un kad sāksies Rīgas skolu reorganizācija vai slēgšana? Varētu, piemēram, pieprasītākajām skolām izveidot filiāles kā to izdarīja apvienojot 34. un 68. vidusskolas un 32. vidusskolu un 24. pamatskolu.
5x5
Spriežot pēc pēc skolēnu sekmju testiem, Rīgā patiešām ir vismazākās problēmas ar izglītības kvalitāti. Visvairāk cieš mazo lauku skolu bērni, kuri mācās pa vairākām klasēm kopā, kas priekš pilnvērtīga mācību procesa ir pilnīgs absurds.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti