Līdz ar plānotajiem grozījumiem EP vēlēšanu likumā Ždanokai varētu liegt atkārtoti kļūt par EP deputāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā, kas pašreizējai Eiropas Parlamenta (EP) deputātei Tatjanai Ždanokai (Latvijas Krievu savienība) varētu liegt tiesības tikt atkārtoti ievēlētai EP kā Latvijas pārstāvei.

Parlamentam grozījumi vēl jāpieņem galīgajā lasījumā.

Likumā paredzēts cita starpā noteikt, ka EP vēlēšanām Latvijā nevar pieteikt par kandidātu un EP nevar ievēlēt personu, kura pēc 1991. gada 13. janvāra darbojusies Padomju Savienības Komunistiskajā partijā (Latvijas Komunistiskajā partijā).

Attiecīgo priekšlikumu iesniedza deputāts Aleksandrs Kiršteins (Nacionālā apvienība). Parlamentārietis Jānis Iesalnieks (Nacionālā apvienība) iepriekš norādījis, ka šis rosinājums liegs tiesības Ždanokai kandidēt EP vēlēšanās.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Augstākā tiesa iepriekš ir konstatējusi, ka Ždanoka pēc 1991. gada 13. janvāra bijusi Komunistiskās partijas biedre.

Atbilstoši atbalstītajam pilnajam priekšlikumam likumā paredzēts noteikt, ka EP vēlēšanām Latvijā nevar pieteikt par kandidātu un EP nevar ievēlēt Eiropas Savienības pilsoni, kurš ir bijis PSRS, Latvijas PSR valsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata darbinieks (izņemot personas, kuras bijušas tikai PSRS vai attiecīgo Latvijas PSR Valsts drošības komitejas plānošanas un finanšu, administratīvi saimnieciskās struktūrvienības darbinieki), kā arī personu, kura pēc 1991. gada 13. janvāra darbojusies PSKP (LKP), Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti