Dienas ziņas

Mācās izgatavot vecticībnieku lūgšanu krelles

Dienas ziņas

1919. gada notikumi Kuldīgā

Lidmodelisti sacenšas par "Bārbeles kausu"

Lidmodelisti sacenšas par «Bārbeles kausu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 4 mēnešiem.

Vecumnieku novada Vallē aizvadītās pirmās lidmodelistu sacensības ''Bārbeles kausa'' izcīņā. Tajās piedalījās gandrīz piecdesmit dalībnieku, un vienlaikus tas bija arī Latvijas čempionāta pirmais posms.

Valles vidusskolas sporta zāli par savu treniņu vietu sauc Bārbeles zēnu skolas jaunie lidmodelisti, bet šoreiz   šurp sabraukuši visdažādākā vecuma šī sporta veida entuziasti no visas Latvijas, lai sacenstos F-1-N modeļu klasē.

"Tas, ar ko [šī klase] ir laba, ir ka viņai nav nekādu ierobežojumu. Visos pārējos modeļos ir diezgan strikti ierobežojumi svarā un laukumā. Šiem modeļiem var būvēt vienalga kādu modeli. Tāpēc viņš ir tāds pieejamāks un katrs var izpausties kā viņš grib," saka Viktors Rošonoks, Rīgas jauno tehniķu centra skolotājs.

Katram dalībniekam dotas trīs iespējas savu paša gatavoto modelīti uzmest visaugstāk un gaisā noturēt visilgāk. Īstiem meistariem tas izdodoties pat četredesmit sekundes.

" Viens ir uztaisīt, otrs ir palaist, trešais ir noregulēt un veiksme arī vienmēr jāpierēķina. Labākie te lido pāri par 30 sekundēm, ja papīra lidmašīnīti pametīsi būs 5 sekundes. No tām 5 līdz 30 ir liela starpība," saka Kristaps Kradevics, Jūrmalas lidmodelistu pulciņa skolotājs.

Lielākā interese par lidmodelismu esot lauku bērniem, jo šeit daudz jādarbojas ar rokām. Savukārt pilsētniekiem ir vairāk finansiālu  iespēju piedalīties sacensībās. Ilgāk trenējoties un pēc iespējas vairāk sacenšoties uzlabojas arī rezultāti un veidojas noturīga interese par šo sporta veidu.

"Vienu dienu skolotājs atnāca un parādīja lidmodelismu kā tādu. Iepatikās, aizgāju uz nodarbību un tā arī esmu palicis un turpinu taisīt," saka Armands Lore, sacensību dalībnieks no Jūrmalas.

"Vispār ļoti daudz piedalos. Kādus 5-6 gadus. Mani piesaistīja tukumnieku atmosfēra. Tas, kā mēs tur darbojamies, un viss pārējais," atklāj Emīlija Rapše, sacensību dalībniece no Tukuma. 

Sacensības ''Bārbeles kauss'' vienlaikus ir arī Latvijas čempionāta pirmais posms. Pasaules čempionātā  jaunais modelis F-1-N vēl neesot iekļauts, bet viss liecinot, ka arī šīs klases  dalībnieki drīzumā varēs censties iekarot  vēl augstākas virsotnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti