Levits vēlas Latvijā Tiesnešu un prokuroru akadēmiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijā ir svarīgi izveidot Tiesnešu un prokuroru akadēmiju – sarunā ar jauno Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāju Aigaru Strupišu paudis Valsts prezidents Egils Levits.

Prezidenta kancelejā informēja, ka Levits otrdien, 16. jūnijā, Rīgas pilī tikās ar Strupišu, kurš sācis pildīt jaunos pienākumus, un bijušo AT priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču.

Valsts prezidents pauda interesi par Strupiša prioritātēm AT priekšsēdētāja amatā un Tieslietu padomē. Daudz uzmanības sarunas dalībnieki esot veltījuši jautājumam par tiesnešu kvalifikācijas celšanu un stažēšanos.

Levits esot uzsvēris, ka “Latvijā ir nepieciešama Tiesnešu un prokuroru akadēmija, kas pildītu tiesnešu mācību un kvalifikācijas paaugstināšanas funkciju, kā tas ir daudzviet citur Eiropā”.

Strupišs informēja, ka Tieslietu padome tikko ir apstiprinājusi jauno tiesnešu atlases kārtību, kur izglītošanās mērķim ir pievērsts daudz lielāks akcents kā līdz šim. Tāpat tika apspriests jautājums par tiesnešu un tiesu specializāciju, uzsverot nepieciešamību saglabāt līdzsvaru starp tiesnešu vispārējo profesionalitāti un specifisku kādas jomas pārzināšanu detalizētāk.

Runājot par Tieslietu padomes paveikto, Bičkovičs informēja par darba grupas paveikto, pētot ieilgušo tiesvedību problemātiku valstī. Esot sagaidāms, ka šogad rudenī darba grupa nāks klajā ar savu ziņojumu par civillietu, krimināllietu un administratīvo lietu tiesvedību ilgumu ietekmējošiem faktoriem Latvijas tiesās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti