Levits rosina veidot Valsts padomi Latvijas ilgtspējīgai attīstībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Valsts prezidents Egils Levits rosina papildināt valsts konstitucionālos orgānus ar vienu jaunu konstitucionālo orgānu –  Valsts padomi. Šādu priekšlikumu Levits izteica savā uzrunā Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes 7. starptautiskajā zinātniskajā konferencē "Tiesību zinātnes uzdevumi, nozīme un nākotne tiesību sistēmās". 

Šāds konstitucionālais orgāns pastāv daudzās citās valstīs, bet ne visās, teica Levits. Valsts padomei, pēc Valsts prezidenta sacītā, būtu divas galvenās funkcijas – raudzīties uz valsts ilgtspējīgu attīstību, kas būtu ilgāk nekā parlamenta vēlēšanu cikls. Otrs – pārbaudīt šo ilgtspējību attiecībā pret iesniegtajiem, it sevišķi Ministru kabinetā iesniegtajiem likumprojektiem, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

"Šī ilgtspējība nav jāsasaista ar konkrēto koalīciju, kas veido valdību, un tas ir ļoti būtiski.

Tādēļ Valsts padomei ir jābūt neatkarīgai, un būtībā tai jābūt Satversmes tiesas spoguļattēlam, kas ir neatkarīga iestāde, neatkarīgs valsts orgāns.

Un šo funkciju nevar veidot jebkura cita valsts pārvaldes iestāde, kas ir iekļauta kādā no sešiem konstitucionālajiem orgāniem," norādīja Valsts prezidents.

Par jaunā konstitucionālā orgāna funkcijām janvārī Saeimā būs diskusijas, sacīja Levits, norādot, ka, viņaprāt, šis jautājums tiks virzīts tālāk uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti