Levits rosina ierobežot ES valodās neveidotu TV programmu apriti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Valsts prezidents Egils Levits rosina veikt papildinājumus likumprojektā "Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā", nosakot, ka televīzijas pakalpojumu sniedzējs saviem abonentiem kanālu pamatpiedāvājumā nodrošina Latvijā izplatīto televīziju programmas, bet, ja tiek iekļautas papildu televīzijas programmas, vismaz 80% no tām vajadzētu veidot programmām, kuru saturs sākotnēji veidots kādā no Eiropas Savienības (ES)  vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu oficiālajām valodām.

Prezidenta kancelejā norādīja, ka Levits vērsies Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, kurai aicina veikt papildinājumus likumā.

Valsts prezidents uzskata, ka likumdevējam Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā vajadzētu noteikt prasības pamatpiedāvājumam, ko saviem abonentiem nodrošina televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējs.

“Stipra informatīvā telpa ir būtisks Latvijas demokrātijas un valsts drošības jautājums. Likumdevējam jāspēj nodrošināt, ka Latvijas iedzīvotājiem ir pieejamas kvalitatīvas un plurālistiskas televīzijas programmas, kas stiprina Latvijas piederību Eiropas kultūrtelpai un sekmē Latvijas iedzīvotāju iekļaušanos kopējā Eiropas informatīvās telpas diskursā,” norādīja Levits.

Prezidents rosina likumā noteikt, ka visiem abonentiem nodrošinātajā pamatpiedāvājumā obligāti jāietilpst Latvijā izplatīto sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmām, Latvijā izplatīto komerciālo nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmām, reģionālā vai vietējā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa televīzijas programmām. Ja pamatpiedāvājumā iekļautas papildu televīzijas programmas, tad būtisku daļu - vismaz 80% - no šīm programmām vajadzētu veidot tādām programmām, kuru saturs sākotnēji veidots kādā no ES vai EEZ oficiālajām valodām.

Piedāvātais Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma papildinājums risinātu sen apzinātu problēmu, ko līdz šim ar citiem mehānismiem nav bijis iespējams efektīvi novērst. Levita ieskatā šāds piedāvājums stiprinātu Latvijas demokrātiju un piederību Eiropas kultūrtelpai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti