Levits: Partnerattiecību regulējums var novest līdz viendzimuma laulību atzīšanai

Ņemot vērā Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksi, ieviešot partnerattiecību regulējumu Latvijā, pastāv risks, ka vēlāk šādas attiecības, tai skaitā viendzimuma laulības tiktu pielīdzinātas laulībām, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” sacīja Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis Egils Levits.

Kā skaidroja Levits, Eiropas Cilvēktiesību tiesā izveidojusies tāda judikatūra – ja tiek pieņemts partnerattiecību likums, tad vēlāk uz diskriminācijas aizlieguma pamata tas noved pie viendzimuma laulību atzīšanas.

„Manuprāt, tas nav nedz nepieciešams, nedz pareizi. Jo ģimene bauda īpašu aizsardzību, priekšrocības,” sacīja Levits.

Savukārt, ja partnerības netiktu pielīdzinātas laulībām, tad atsevišķs regulējums būtu pieļaujams. Tomēr pašlaik pastāvot risks, ka ģimene vairs nebaudīs īpašu aizsardzību.

„Skaidrs, ka ģimenei ir jābūt īpaši. Neko citu nevar pielīdzināt ģimenei. Jautājums, vai nepieciešams atsevišķs partnerattiecību likums vai iespējams citā veidā novērst neērtības cilvēkiem, tas jāskatās. Iespējams, tas ir Civillikumā ieviešams vai nokārtojams citā formā. (..) Bet tie [jautājumi] nav regulējumi tā, ka jebkuras partnerattiecības ir ģimene,” pauda Levits.

Vēstīts, ka Saeimas Juridiskajai komisijai tika iesniegts Vieko Spolīša priekšlikums, kas paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu - "partnerību". Taču vēlāk Saeimas komisijā tika noraidīta šī iecere.

Jau ziņots, ka par partnerattiecību likumu diskusiju no jauna rosināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs („Vienotība). „Mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veidu partnerattiecībām, cīnīšos par to,” tā pēc sava paziņojuma par homoseksuālo orientāciju savā mikrobloga vietnē uzsvēra Rinkēvičs.

Igaunijas parlaments pērn galīgajā lasījumā tikai ar divu balsu pārsvaru apstiprināja sabiedrībā neviennozīmīgi vērtēto partnerattiecību likumu, kas ļaus reģistrēt attiecības arī viendzimuma pāriem.  

17 komentāri
ceļu policists
Ja grib veidot ģimeni,tā obligāti jāreģistrē kā ģimene.Mums katru dienu gadās tādi braucēji,braukt prot-bet tiesību nav Vai tiem arī vajadzēs alternatīvu likumu,ja savāks nepieciešamo parakstu skaitu?
57
Kad vīrieši kārtīgi piedzeras,tad sākas partnerattiecības.
Juris
Tautā ir paruna, kad rinkēvičš ir piedzēries, tad labāk kazas turēt kūti. ;)
Kārlis
"ieviešot partnerattiecību regulējumu Latvijā, pastāv risks, ka vēlāk šādas attiecības, tai skaitā viendzimuma laulības tiktu pielīdzinātas laulībām" Viņš to saka tā, it kā tas būtu kaut kas slikts. Aprobežotais jefiņš.
Pūce
Netolerantais .., labāk pieturi žaunas!
Haris > Antons Mozalevskis
Vai Jūs nopietni piedāvājat likumā nostiprināt faktisko stāvokli, nevis ar likuma palīdzību veicināt kādu noteiktu rīcības, uzvedības modeli?:) Vai tādā gadījumā jebkādam likumam maz ir jēga? Vienmēr, ik brīdi tikai "akceptēsim realitāti"? Respektīvi, ja ļaudis FAKTISKI pērk un lieto alkoholu arī naktīs, tad atļausim to un, protams, nostiprināsim to arī likumā. Ja ļaudis ātros kredītus gatavi ņemt bija un ir arī visiem hiperaugstajiem procentiem, tad ļausim taču to darīt gan viņiem, gan aizdot kārajiem aizdevējiem! Nostiprināsim to likumā.:)
Antons Mozalevskis
Manuprat, salidzinajums ir galigi nevieta. Eiropas Cilvektiesibu tiesa ir noteikusi (un lielai dalai cilveku tas tapat ir skaidrs) ka "gimene" neaprobezojas tikai ar laulatiem pariem un to biologiskiem berniem. Es domaju, ka Levitam tas ir zinams, un vina apzinata versanas PRET gimenem ir vai nu populisma vai ari religiozo uzskatu uzspiesanas citiem pazime.
Antons Mozalevskis
Ļoti skumji, ka Levitam vārds "ģimene" nozīmē nevis reālās ģimenes, kas veido Latviju, bet kaut kādas "deklaratīvās kristīgās vērtības".
Haris
Un tas ir viss?! Viss, ko Latvijas radio vai lsm.lv spēja destilēt no intervijas? Jansone Levitu intervēja gandrīz stundu, vēl un vēlreiz līda virsū ar šiem homo jautājumiem, tomēr tika runāts arī par DAUDZ KO citu. Bet lsm.lv portālā tiek atreferēta TIKAI šī tēma. Tiešām dažkārt šķiet, ka homolobijs funkcionē kā mafija.:):)
patiešām
Pieticīgi un konkrēti noformulēja pareizo viedokli.
U02
Man prieks, ka Levits, kas ļoti ilgi ieņēmis augstus amatus Rietumeiropā, nav piesavinājies vienu no turienes ideoloģijas viskaitīgākajām daļām. Pluss Levitam kā potenciālajam Valsts prezidenta amata kandidātam.
Ēriks
Vēlētos uzzināt, kas ir tā īpašā aizsardzība, ko ģimene nebaudītu, ja pieņemtu partnerattiecību regulējumu. Diemžēl uzskatu, ka Latvijai nav nepieciešams prezidents, kurš nav spējīgs izmantot nevis emocijās, bet faktos balstītus argumentus. Tāpat arī, kādēļ tieši neko citu nevarētu pielīdzināt ģimenei, kādas tam būtu sekas? Atkal tiek melots par to, ka daudzas lietas var tik sakaŗtotas bez šāda institūta palīdzības, ko Levita kungs zinātu, ja būtu noskatījies kaut vai pāris diskusiju raidījumus par šo tematu.
Taatsir
Lai cilvēki dzīvo kopā, kāds no tā labums/ļaunums? Vatikāns lai mīkstinājis attieksmi par partnerattiecībām.
Rihards
Neko Vatikāns nav mīkstinājis! Tā jau perfekta demagoģiska sistēma - pasniegt melus kā patiesību, ierakstīt kaut vai komentāros, tad kāds izlasa un pasniedz tālāk citiem ar tekstu "bet presē bija rakstīts", un tad jau tas bezmaz ir arguments.... Malacis Levita kungs! Domā patiesi tālredzīgi! Tāds prezidents mums nepieciešams!
uh
Ģimene ir ģimene neatkarīgi no tā, vai partneri ir laulājušies vai nav. Jocīgi levita spriedelējumi. Nevajag mums tādu prezidentu.
Latvietis
Ļoti lielai tautas daļai ir svešas un nepieņemamas tādas pseido partnerattiecībās, kādas grib uzspiest vienotības klauni - rinkēvičš, vinķele, čigāne un spolītis. Vienotību uz mēslu bedri!
Hūgo Vācietis
BET ES ATBALSTU LEVITA VIRZĪŠANU PREZIDENTA AMATAM !
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti