Levits: Partnerattiecību regulējums var novest līdz viendzimuma laulību atzīšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 3 mēnešiem.

 

Ņemot vērā Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksi, ieviešot partnerattiecību regulējumu Latvijā, pastāv risks, ka vēlāk šādas attiecības, tai skaitā viendzimuma laulības tiktu pielīdzinātas laulībām, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” sacīja Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis Egils Levits.

Kā skaidroja Levits, Eiropas Cilvēktiesību tiesā izveidojusies tāda judikatūra – ja tiek pieņemts partnerattiecību likums, tad vēlāk uz diskriminācijas aizlieguma pamata tas noved pie viendzimuma laulību atzīšanas.

„Manuprāt, tas nav nedz nepieciešams, nedz pareizi. Jo ģimene bauda īpašu aizsardzību, priekšrocības,” sacīja Levits.

Savukārt, ja partnerības netiktu pielīdzinātas laulībām, tad atsevišķs regulējums būtu pieļaujams. Tomēr pašlaik pastāvot risks, ka ģimene vairs nebaudīs īpašu aizsardzību.

„Skaidrs, ka ģimenei ir jābūt īpaši. Neko citu nevar pielīdzināt ģimenei. Jautājums, vai nepieciešams atsevišķs partnerattiecību likums vai iespējams citā veidā novērst neērtības cilvēkiem, tas jāskatās. Iespējams, tas ir Civillikumā ieviešams vai nokārtojams citā formā. (..) Bet tie [jautājumi] nav regulējumi tā, ka jebkuras partnerattiecības ir ģimene,” pauda Levits.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vēstīts, ka Saeimas Juridiskajai komisijai tika iesniegts Veiko Spolīša priekšlikums, kas paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu - "partnerību". Taču vēlāk Saeimas komisijā tika noraidīta šī iecere.

Jau ziņots, ka par partnerattiecību likumu diskusiju no jauna rosināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs („Vienotība). „Mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veidu partnerattiecībām, cīnīšos par to,” tā pēc sava paziņojuma par homoseksuālo orientāciju savā mikrobloga vietnē uzsvēra Rinkēvičs.

Igaunijas parlaments pērn galīgajā lasījumā tikai ar divu balsu pārsvaru apstiprināja sabiedrībā neviennozīmīgi vērtēto partnerattiecību likumu, kas ļaus reģistrēt attiecības arī viendzimuma pāriem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti