Ļaus nomedīt bebrus Preiļu muižas parkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Preiļu novada pašvaldība ir pieņēmusi saistošos noteikumus, kas ļaus nomedīt bebrus Preiļu muižas parkā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pašlaik norit pārrunas ar medību klubu. "Tiklīdz noteikumi stāsies spēkā, skatīsimies, kā bebrus izķert. Oficiāli bebrus atļauts medīt līdz 30. aprīlim," informēja Preiļu novada pašvaldības pārstāvis Medību koordinācijas komisijā Lauris Pastars ("Latvijas attīstībai").

Noteikumi izstrādāti, pamatojoties uz Medību likumu, kas paredz pašvaldības tiesības izdot saistošos noteikumus par medībām pilsētā, nosakot teritorijas, kurās atļauts medīt, un, ja nepieciešams, papildus medību jomu reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktajiem ierobežojumiem nosakot arī medībās izmantojamos rīkus, līdzekļus, metodes, paņēmienus un drošības nosacījumus. Pieņemtie noteikumi vēl jāapstiprina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Noteikumi pieņemti, jo Preiļu muižas parka apmeklētāji pauduši neizpratni, kāpēc parkā netiek apturēta bebru darbošanās, kas bojā un likvidē parka kokus.

Kopš vasaras sākuma parka komanda saviem spēkiem esot centusies likumā atļautajās iespējās izskaust bebrus no parka teritorijas. Novērots, ka parkā sev mājvietu radušas vairākas bebru saimes dažādās vietās. Parka darbinieki centušies mazināt nodarīto postu, daļai no kokiem ap stumbriem aptinot metāla sietu, tomēr parka platība ir pārāk liela, tādēļ neesot iespējams visus kokus šādi pasargāt no bebru kaitējumiem. Savus izveidotos dambjus bebri pastāvīgi nostiprina un palielina. Dambju izjaukšana tikai ar darbinieku fizisko spēku ne vienmēr ir iespējama, norādīja parka pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti