Latvijas Universitāte nesteidzas anulēt goda statusu Aivaram Lembergam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Par atkāpšanos no amata paziņojis Latvijas Universitātes (LU) Senāta priekšsēdētājs, to pamatojot ar nepietiekamo atbalstu viņa priekšlikumam anulēt Aivaram Lembergam savulaik piešķirto Latvijas Universitātes Goda biedra statusu. Tas esot pretrunā viņa vērtībām, tāpēc darbu universitātes vadībā viņš labāk pamet. Nu pie LU vadības vērsusies arī izglītības un zinātnes ministre, aicinot Goda biedra statusu nekavējoši anulēt.

Anulēt pirms 24 gadiem Aivaram Lembergam piešķirto Latvijas Universitātes Goda biedra statusu šonedēļ Latvijas Universitātes Senātu aicināja tā priekšsēdis Kristaps Jaudzems.

“Es pamatoju savu priekšlikumu ar tiesas pirmās instances lēmumu, ar kuru Aivars Lembergs ir atzīts par vainīgu smagos koruptīvos noziegumos. Savukārt atsevišķi senatori argumentēja, ka šis spriedums ir pārsūdzēts un līdz ar to nav stājies spēkā,” pastāstīja Jaudzems.

14 balsoja “par”, 4 “pret”, bet 19 atturējās balsojumā. Tātad šī iecere atbalstu neguva.

Uzreiz pēc balsu saskaitīšanas Senāta priekšsēdētājs pieņēma lēmumu atstāt augsto amatu. “Tā viņu nostāja ir pretēja manām vērtībām. Līdz ar to es nespēju turpināt pildīt Senāta priekšsēdētāja pienākumus.

Es uzskatu, ka jau pats fakts par apsūdzību smagos koruptīvos noziegumos ir pietiekošs, lai mēs secinātu to, ka Aivars Lembergs ir nodarījis kaitējumu universitātes reputācijai,” sacīja Jaudzems.

Tikmēr Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks atklāja, ka arī viņš pats balsojumā esot atturējies. Esot vajadzīga skrupuloza analīze un vērtējums, juridiski korekti sagatavoti argumenti.

“Tas, ka viņš kaitē universitātes reputācijai, tas ir skaidrs, bet

notiesāšanas fakts pirmajā instancē nevar būt par šāda lēmuma pamatojumu. Vienkārši tāpēc, ka mums viņš nepatīk, tā nevar,” sacīja Muižnieks.

Aicinājumu universitātei nekavēties un anulēt goda biedra statusu Lembergam paudusi arī izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (“Konservatīvie”).

Universitātes rektors solīja šo jautājumu skatīt: “Mēs jau klausām un sadarbojamies ar ministriju. Tāpēc es saku, ka mēs šo ārkārtas Senāta sēdi virzīsim.”

Savukārt Lembergs, komentējot šo situāciju, paziņojumā medijiem norādīja uz nevainīguma prezumpciju: “Tiesiski esmu nevainīgs. Bet, ja lemj politiski, tad politiskie lēmumi ne vienmēr pakļaujas pat visstingrākajai tiesību normai. Lai kā arī nebūtu, es arī turpmāk ar visaugstāko cieņu un mīlestību attiekšos pret manu Alma mater – Latvijas Universitāti.”

Latvijas Universitātes Goda biedra statusu piešķir par nozīmīgu veikumu Universitātes labā. Patlaban goda biedru sarakstā ir 61 persona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti