Latvijas Radio vadītāja: Daudzās nominācijas un divas balvas apliecina aizvadītu izcilu gadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Žurnālistu asociācija pasniegusi Izcilības balvas par pērnajā gadā labāko žurnālistu veikumu. Šajā reizē mediju darbs tika vērtēts deviņās kategorijās, un šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits – teju divi simti. Desmit nominantu pārstāv arī Latvijas Radio, bet divi saņēma izcilības balvas, un sabiedriskā radio vadītāja Una Klapkalne secina – tas apliecina aizvadītu izcilu gadu.

Latvijas Radio vadītāja: Daudzās nominācijas un divas balvas apliecina aizvadītu izcilu gadu
00:00 / 03:28
Lejuplādēt

Izcilības balvu kategorijā «Ziņa reportāža» saņēma portāla "Tvnet" žurnālists Jānis Vingris, bet par gada redaktoru izvēlēts portāla Delfi.lv galvenais redaktors Ingus Bērziņš. Interviju un aprakstu kategorijā balva piešķirta žurnālā «Klubs» publicētajam Ralfa Dravnieka rakstam «Dvēsele putenī». Labākais veikums reģionos ir laikraksta «Kurzemnieks» rakstu sērija «Lai lauki nepaliek bez cilvēkiem». Par izcilāko pētniecībā atzīta Latvijas Televīzijas raidījuma «Aizliegtais paņēmiens» operācija par Centrāltirgus cigarešu mafiju. Latvijas Televīzijai arī balva jauno formātu kategorijā par projektu «16+».

Žūrijas pārstāve, Baltijas mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga Latvijas Radio iepriekš norādīja, ka šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits – teju 200.

"Mēs tā mēdzam pat kritizēt - tur nebija tas tik labs, tur nebija atkal kaut kas paveikts, vai kā. Patiesībā, ja paskatās kopumā uz Latvijas žurnālistikas ainu, mēs redzam, ka mums ir ļoti daudz profesionālu žurnālistu. Mums ir žurnālisti, kuri domā par to, kā piesaistīt jaunas auditorijas, meklēt jaunus formātus. Kopumā jāsaka, ka labs gads ir bijis," norāda Sloga.

Kategorijā par sabiedriski nozīmīgu projektu balvas saņēma Latvija Radio žurnālistes Evijas Unāmas projekts «Izmisuma zonā» par paliatīvās aprūpes problemātiku, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas akcija «Dod pieci» par cilvēcīgu aprūpi katram. Gan paliatīvajai aprūpei veltītajos tematos, gan sabiedrisko mediju šovasar sāktajā projektā «Mūžīgie bērni» par smagi slimu bērnu aprūpi īpaši redzams ir Latvijas Radio žurnālista Kristapa Feldmaņa darbs. Viņš saņēma specbalvu kategorijā «Jaunais žurnālists».

""Izmisuma zonā" mums ir ilgāks projekts. It kā sīkumi, mazas lietas, bukletiņi, kaut kādas gultas vietas, kaut kāda reakcija no politikas veidotāju puses ir jūtama. Ir jūtams, ka tam pievērš uzmanību, ka to vairs nevar neredzēt un par to vairs nevar nerunāt. Nevar aizbildināties, ka mēs to neredzējām. Šobrīd ir aktuāli un par to runā. Tāpat arī ar šiem "mūžīgajiem bērniem". Mēs vēstuli iesniedzām un tur jau ir pirmās reakcijas. Gan vienā, gan otrā projektā mēs noteikti neapstāsimies," saka Feldmanis.

Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne sabiedriskā medija veikumu pērnajā gadā vērtē kā izcilu.

"Kopumā ņemot, Latvijas Radio šis bijis izcils gads. Mums ir bijuši desmit nominanti. Divās kategorijās Latvijas Radio ir uzvarējis ar saviem ļoti nozīmīgajiem projektiem. Man ir liels prieks par to, ka Latvijas Radio strādā tik daudz izcilu, gudru un drosmīgu žurnālistu, kas nebaidās iznest sabiedrībā ne tikai tās problēmas un jautājumus, par kuriem mēs visi zinām un runājam, bet arī tos jautājumus un problēmas, kas ir dziļi personīgi un dziļi sāpīgi. Tā ir ļoti liela uzdrīkstēšanās," pauž Klapkalne.

Izcilības balvas konkursa rīkotāja Latvijas Žurnālistu asociācija ir dibināta pirms desmit gadiem, patlaban tai ir 135 biedri, kas pārstāv gan laikrakstus un žurnālus, gan radio un televīziju, gan interneta medijus un arī augstskolu mācībspēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti