Latvijas Radio piedāvās pētniecību un analītiku jaunā raidījumā «Atvērtie faili»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Stiprinot informatīvi analītiskā kanāla Latvijas Radio 1 saturu, no 2. aprīļa sabiedriskā radio ēterā skanēs jauns iknedēļas pētnieciskais raidījums „Atvērtie faili”, pirmajā epizodē pētot Covid-19 pandēmijas apstādinātā "airBaltic" krīzi.

Pētniecība, analītika un risinājumi „Atvērtajos failos”

No 2. aprīļa ceturtdienās plkst. 12.30 Latvijas Radio 1 ēterā skanēs jauns pētnieciskais raidījums „Atvērtie faili”, kurā ik nedēļu tiks atklāti, pētīti un skaidroti sabiedrībā aktuāli notikumi un procesi, vairojot Latvijas iedzīvotāju izpratni par tiem, kā arī piedāvājot konstruktīvus risinājumus iezīmētajām problēmām.

“Mēs atšķirsimies no citiem analītiskajiem raidījumiem. Mūsu raidījumi iecerēti kā analītiski dokumentāli audiostāsti - šis žanrs Latvijas mediju vidē pašlaik īsti nepastāv, bet citviet pasaulē audio formātā piedzīvo īstu renesansi un piedāvā ļoti kvalitatīvu žurnālistiku,” stāsta Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas nodaļas vadītāja Anita Brauna.

Pirmo raidījumu tematu izvēlē korekcijas ieviesa Covid-19 izraisītā ārkārtējā situācija Latvijā un pasaulē. 2. aprīļa raidījumā stāsts būs par Baltijas valstu milzi "airBaltic", kura darbību pandēmija gandrīz pilnībā apturēja, līdzi aizraujot citas nozares. To, kas notiek tagad, aviācijas vēsture nav pieredzējusi. Raidījuma veidotāji analizēs "airBaltic" dīkstāves ietekmi uz Latvijas ekonomiku, skaidros, vai "airBaltic" darbību līdzšinējā mērogā būs iespējams atjaunot, sarunāsies ar uzņēmuma vadītājiem, pilotiem un stjuartiem, lai noskaidrotu kā viņi pārdzīvo šo laiku un vai "airBaltic" viņus nepazaudēs.

Lai gan katrā raidījumā padziļināti tiks iztirzāts viens sabiedrībai nozīmīgs temats, kopējais aptvertais tematu loks iecerēts plašs - politika, bizness, sociālā dzīve, kriminālprāvas un ne tikai.

Raidījuma atkārtojumi Latvijas Radio 1 ēterā būs dzirdami tās pašas dienas plkst. 18.30 un 23.30, kā arī pieejami Latvijas Radio 1 mājaslapā, podkāstā, kā arī publikācijas būs pieejamas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv

Raidījumu veidos producente Anita Brauna un raidījuma vadītājas un autores Baiba Runce un Zane Mače.

''Pastāsti, kā iet?'' - rūpēs par emocionālo veselību

Izmaiņas piedzīvos arī klausītāju iecienītais raidījums “Kā labāk dzīvot?” – pielāgojoties sabiedrisko mediju misijai, kur līdztekus informēšanai, izglītošanai un izklaidei ārkārtējās situācijas dēļ pievienojusies sabiedrības atbalsta komponente, ik dienu pusstunda tiks veltīta rubrikai “Pastāsti...”, kuras ietvaros profesionāli psihoterapeiti uzklausīs klausītāju zvanus un līdzdalīs izjūtas, trauksmi un pārdzīvoto koronavīrusa pandēmijas laikā.

Klausītāju zvanus uzklausīs profesionāli psihoterapeiti. No 30. marta līdz 3. aprīlim ar klausītājiem sarunāsies ārste psihoterapeite Gunta Andžāne, bet no 6.-10. aprīlim ārste psihoterapeite Velga Sudraba.

Straujā notikumu attīstība un mainība, ko izraisījusi Covid-19 izplatība pasaulē, ir būtiski mainījusi cilvēku ikdienas ritmu. Tā ir radījusi lielu nedrošības sajūtu. Cilvēki ir spiesti pieņemt jaunus darba un mācību apstākļus, sociālās distancēšanās noteikumus, dzīvot daudz noslēgtāk nekā līdz šim. Lai arī saprotams, ka stingrie ierobežojumi un drošības pasākumi ir vērsti uz sabiedrības fiziskās veselības saglabāšanu, tikpat būtiski esošajos apstākļos ir rūpēties par savu un līdzcilvēku emocionālo veselību.

„Kā labāk dzīvot?” studiju klausītāji varēs sazvanīt, izmantojot tālruņus 67222888 un 67225599.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti