Latvijas pasažieriem mazs inficēšanās risks norovīrusa uzliesmojumā uz prāmjiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saņemtie rezultāti no Somijas veselības iestādēm apstiprina, ka aptuveni 150 “Tallink” prāmja “Silja Symphony” pasažieri un ekipāžas locekļi Zviedrijā saslimuši tieši ar norovīrusu. Savukārt risks Rīga - Stokholma prāmja pasažieriem ir mazs, jo Rīgas prāmis piestāj citā terminālī.

 “Tallink” grupas komunikāciju direktore Lulea Lane Latvijas Radio apstiprināja saslimšanas gadījumu faktu.

Norovīruss izraisa sliktu pašsajūtu, drudzi, vemšanu un caureju, turklāt vīruss ir ļoti lipīgs.

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, skartajos kuģos notiek virsmu dezinfekcija, slēgti bērnu rotaļu laukumi un komandas sporta zāle. Dezinficēti tiek arī ostas termināļi.

Lane uzsvēra, ka risks Rīga - Stokholma prāmja pasažieriem ir mazs.

“Prāmis “Isabella” līnijā Stokholma - Rīga piestāj citā terminālī Frīhamā, kur nepiestāj infekcijas skartie kuģi,” norādīja Lane.

“Tas ir cits terminālis, citi pasažieru trapi. Ir neliela iespēja, ka ostas teritorijā pasažieriem no “Isabella” var gadīties saskarties ar pasažieriem no infekcijas skartajiem termināļiem,” sacīja Lane.

Piesardzības pasākumi ir terminālī, kur piestāj inficētie kuģi, un Stokholma-Rīga pasažieriem neērtībām nevajadzētu rasties.

Jau ziņots, ka aptuveni 150 “Tallink” prāmja “Silja Symphony” pasažieri un ekipāžas locekļi Zviedrijā saslimuši ar norovīrusu. Pastāv aizdomas, ka vīruss izplatījies arī Stokholmas pasažieru ostas terminālī, kurā piestāj šis prāmis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti