Dienas ziņas

"Taliban" ziņo par Pandžšīras ielejas pārņemšanu

Dienas ziņas

Mušmires kļuvušas par eksporta preci

Latvijas Ordeņu brālība salido Līvānos

Latvijas Ordeņu brālības biedri šogad salidoja Līvānos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

23. salidojumu aizvadījusi Latvijas Ordeņu brālība. Organizācija, kurā apvienoti valsts augstāko apbalvojumu ieguvēji, ik gadu rīko biedru salidojumu kādā no Latvijas vietām, un šoreiz pasākums norisinājās Līvānu novadā.

Ar amatierkolektīvu priekšnesumiem un svinīgām uzrunām Līvānu novadā tika sveikti Latvijas Ordeņu brālības ikgadējā salidojuma dalībnieki. Organizācija apvieno valsts augstāko apbalvojumu ieguvējus – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa, Atzinības krusta saņēmējus. Salidojumi ikreiz citā Latvijas vietā ir brālības senākā tradīcija.

Latvijas Ordeņu brālības domes un valdes priekšsēdētājs Juris Griķis skaidroja: "Tas ir tas mērķis, lai mūsu visi Latvijas Ordeņu brālības dalībnieki varētu iepazīt Latviju no jauna, jo katrs ir strādājis savā profesijā valsts labā un ne visi ir iepazinuši Latviju, un tāpēc arī ir īpaši šie salidojumi, lai katrreiz būtu savā vietā. Pagājušogad bija Lubānā, nākamgad tas būs Salaspilī."

Iestāšanās Latvijas Ordeņu brālībā ir brīvprātīga izvēle. Pēdējo 26 gadu laikā kāds no valsts augstākajiem apbalvojumiem piešķirts vairāk nekā 5000 cilvēku, bet brālībā šobrīd ir aptuveni 290 biedru.

Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmes saņēmējs Ivars Liepiņš sacīja: "Brālībā esmu iestājies ātri vien pēc apbalvojuma saņemšanas, tas bija 1997. gadā, gandrīz katru salidojumu arī apmeklēju. Līvāni ir ļoti skaista pilsēta, patīk šeit, jauka uzņemšana."

Savukārt vietējās folkloras kopas sirsnīgā un enerģiskā muzicēšana Daugavas pārceltuves krastā dažus pamudināja uz raitu dejas soli. Iespēja būt kopā ar cilvēkiem, kuri nesavtīgi strādājuši valsts labā, ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ daudzi izvēlējušies iestāties Latvijas Ordeņu brālībā.

Režisore un Atzinības krusta virsniece Virdžīnija Lejiņa telefonintervijā "Vidusdaugavas TV" norādīja: "Tā ir forša pleca sajūta un bagātināšanās jebkurā gadījumā. Tur ir cilvēki, kas tiešām ir pelnījuši to, ka viņi saņem šo ordeni. Ir vienkārši ļoti interesanti kopā ar viņiem atrasties. Man bija ļoti žēl, ka tagad uz Līvāniem netiku."

Veselības stāvokļa un dažādu citu iemeslu dēļ šogad uz Latvijas Ordeņu brālības salidojumu netika aptuveni puse biedru. Tie, kuri varēja atbraukt, iepazina gan Līvānu novada iestādes, gan ievērojamākos apskates objektus, tostarp devās braucienā ar Daugavas pārceltuvi. Salidojumā piedalījās tikai personas ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti