Latvijas Institūtu no 1. jūnija pievienos LIAA

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Latvijas Institūts (LI) no 1. jūnija tiks iekļauts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) struktūrā, ceturtdien lēma valdība.

Ekonomikas ministrijā informēja, ka LI četri speciālisti tāpat kā līdz šim turpinās veikt savus darba pienākumus saistībā ar valsts tēla satura un vērtību piedāvājuma izstrādi un komunikāciju, taču jau kā LIAA Komunikācijas un informācijas departamenta darbinieki.

Lēmums par LI un LIAA apvienošanu pieņemts ar mērķi veidot vienotu Latvijas tēlu

un nostiprināt Latvijas pozīcijas publiskās diplomātijas jomā, kā arī panākt efektīvāku un lietderīgāku valsts budžeta līdzekļu izlietošanu.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ("KPV LV") uzsvēra pozitīvos ieguvumus: "Ir mazināta sadrumstalotība valsts struktūrās, un beidzot ir rasts risinājums par vienota valsts tēla izstrādi. Ar spēcīgu un mērķtiecīgu komandas darbu tiks sasniegti izvirzītie rezultāti.

Stiprinot Latvijas valsts tēlu, jau tuvākajos trīs gados jutīsim reālus ekonomiskos ieguvumus mūsu tautsaimniecībā

– papildus jau esošajam investīciju plānam trīs gadu periodā palielināsies investīciju apjoms vairāku simtu miljonu eiro apmērā un tiks izveidotas jaunas, labi apmaksātas darba vietas mūsu iedzīvotājiem. Vienota valsts tēla ieviešana tikpat svarīga ir mūsu uzņēmējiem, kuri ar saviem produktiem un pakalpojumiem konkurē starptautiskajā tirgū, un dod spēcīgāku pienesumu Latvijas ekonomikai."

LIAA jau strādā pie vienotā valsts tēla satura izstrādes un janvāra beigās sāks vairāku domnīcu ciklu, kurā dažādu nozaru profesionāļi, sabiedrības pārstāvji un ārvalstīs dzīvojošie latvieši piedāvās savu skatījumu par saturu valsts tēla komunikācijai. Balstoties uz šī piedāvājuma, tiks arī sperti turpmākie soļi saistībā valsts tēla komunikāciju.

LIAA direktors Kaspars Rožkalns pavēstīja, ka sākts darbs pie valsts tēla stratēģiskās vīzijas izstrādes. "Darbam domnīcās esam uzrunājuši vairāk nekā 200 dažādu nozaru profesionāļus, sabiedrības pārstāvjus un ārvalstīs dzīvojošos latviešus.

Savu dalību procesā apstiprinājis arī Valsts prezidents Egils Levits.

Lai veiksmīgi sagatavotu saturu, kuru vēlamies komunicēt uz āru, izmantosim arī LI uzkrātās zināšanas un kompetences. Jau šobrīd strādājam ciešā sasaistē ar LI, bet pēc apvienošanās darbs ritēs vēl efektīvāk, tādēļ jau sākotnēji atbalstījām Ārlietu ministrijas iniciatīvu par abu iestāžu apvienošanu," norādīja Rožkalns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti