Latvijas Institūta bijusī vadītāja: Latvija ir Ziemeļeiropas daļa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvija ir nevis Austrumeiropas, bet Ziemeļeiropas daļa, un tā mūsu valsts arī ir jāpozicionē, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Institūta bijusī direktore Aiva Rozenberga.

Intervija ar Aivu Rozenbergu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Runājot par Eiropas Savienības (ES) vēsturē lielāko paplašināšanos 2004. gada 1. maijā, kad blokam pievienojās arī Latvija, un par arvien pastāvošo valstu dalīšanu, piemēram, vecajās un jaunajās ES dalībvalstīs, Austrumeiropā un Rietumeiropā, Latvijas Institūta bijusī vadītāja norādīja, ka vēlas, lai Latviju tomēr uzskatītu par Ziemeļeiropas, ne Austrumeiropas daļu.

 

"Ikvienam, arī mums, ir iespēja savu tēlu veidot. Es ikvienu aicinu tomēr domāt, ka mēs esam ziemeļvalsts.

Mēs esam Latvija pie Baltijas jūras Ziemeļeiropā. Šī ir tā formula, ko es arī Latvijas Institūtā visiem aicināju ieviest. Tā ļoti labi strādā –

Ziemeļeiropa ir kaut kas sekmīgs, kas asociējas ar labu tēlu pasaulē, citos kontinentos," teica bijusī Latvijas Institūta vadītāja.

Pēc viņas teiktā, Eiropā ir sekmīgi un mazāk sekmīgi reģioni. "Mēs, protams, vēlamies asociēties ar to dinamisko, veiksmīgo un sekmīgo. Un mums ir ļoti daudz potenciāla un tendences gan IT jomā, gan dažādās jaunajās, ilgtspējīgajās inovācijās, kas parādās Latvijā, kur arī ir ļoti svarīgs dabas tuvums un vispār ilgtspējīga domāšana. Tās ir mūsu stiprās puses.

Tāpēc mums pašiem nevajag veicināt to, ka mēs atkārtojam, ka mēs esam no Austrumeiropas (..).  Mums ir arī jāprot runāt par savām spēcīgajām pusēm,"

teica Rozenberga.

Runājot par maija beigās gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Rozenberga sacīja, ka, viņasprāt, jābalso ir par tādiem politiķiem, kuriem ir redzējums vienu soli uz priekšu.

"Kas nerunā tikai par to, kāda būs Latvija pēc 5-10 gadiem (..), bet par to, kāda būs Eiropa pasaulē, un kas ir tas, kas jāmaina, kas ir tie svaigie virzieni. Ja viņš vai viņa nāks ar svaigu domāšanu, tad viņu pamanīs gan Eiropas Parlamentā, gan pasaulē. Un tas nesīs godu un arī praktiskus ieguvumus arī Latvijai," sacīja Rozenberga. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti