Pēcpusdiena

Pasaules dabas fonds aicina iedzīvotājus sestdien pievienoties Zemes stundai

Pēcpusdiena

Šogad dzēsti jau ap 500 kūlas ugunsgrēku

Latvijas iedzīvotāju laimes indekss sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni

Latvijas iedzīvotāju laimes indekss sasniedz vēsturiski augstāko līmeni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas iedzīvotāju laimes indekss šogad sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni, liecina SKDS aptaujas dati, Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pastāstīja SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Laimes indekss rēķināts, balstoties uz atbildēm četru punktu skalā - laimīgs, drīzāk laimīgs, drīzāk nelaimīgs, nelaimīgs. Atbilžu procentuālās vērtības summētas, pirms tam tām piešķirot dažādus īpatsvarus.  

Indekss ir no -100 punktiem, kas būtu sasniegti, ja visi respondenti teiktu, ka viņi ir nelaimīgi, līdz +100 punktiem, ko sasniegtu, ja visi aptaujātie apgalvotu, ka ir laimīgi.

Šogad indekss sasniedz +41,9 punktus, kas ir augstākais rādītājs, kopš 2001.gadā sāka mērīt laimes indeksu.

Kaktiņš pastāstīja, ka arī pērn un arī 2017., un 2016.gadā rādītāji bija tuvu šī gada sasniegtajam, un kopumā var teikt, ka pēdējos četrus gadus Latvijas iedzīvotāji jūtas tik laimīgi kā nekad agrāk. Taču matemātiski šogad ir labākais rādītājs.  

Pētījumā aptaujāja 1000 cilvēku visā Latvijā, un atsevišķās respondentu grupās nav pamanītas būtiskas atšķirības. Kopumā jaunieši biežāk jūtas laimīgi nekā gados vecāki cilvēki, tāpat cilvēki, kuriem ir bērni vecumā līdz 18 gadiem, biežāk atzina, ka jūtas laimīgi. Laimīgāk jūtas priekšnieki un tie, kas nestrādā fiziku darbu.  Bet reģionos neiezīmējās būtiskas atšķirības, pastāstīja Kaktiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti