Latvijas EP deputātu komandās būs arī Mareks Gailītis un Edgars Jaunups

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No Latvijas Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētajiem astoņiem deputātiem četri šos pienākumus pilda pirmo reizi. Trīs no viņiem – Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), Ivars Ījabs (“Attīstībai / Par”), Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) – intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atklāja, kā veido savu komandu.

Melbārde pastāstīja, pašlaik viņai ir viens palīgs Briselē un Strasbūrā – Edgars Zīverts, kurš iepriekš bijis ilggadējā eiroparlamentārieša Roberta Zīles (Nacionālā apvienība) asistents. Savukārt Latvijā Melbārdi pārstāv un palīdz veidot vietējo biroju Vita Biķerniece, kura bijusi arī politiķes kā kultūras ministres biroja vadītāja.

Melbārde plāno pieņemt darbā vēl vairākus cilvēkus: “Nāks rudens, un es labāk sapratīšu, kā tālāk komplektēt biroju. Man ir ļoti svarīgi labi cilvēki uz atbilstošiem satura jautājumiem.”

Ameriks plāno, ka viņa Briseles birojā no septembra strādās trīs asistenti, tostarp Mareks Gailītis, kurš bija Amerika runasvīrs Rīgas domē un kurš ir partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes loceklis. “Un vēl divi cilvēki, kam ir jau iepriekšējā pieredze. Profesionāli cilvēki,” piebilda Ameriks.

Ījabs atklāja, ka viņam ir “mantots” biroja vadītājs Briselē Pēteris Viņķelis, kurš ir arī viens no kustības “Par” aktīvistiem. Paredzēts algot Briselē jaunu cilvēku – Kārli Ralfu Lapiņu, kurš strādās arī ar tehniskajiem jautājumiem.

Tāpat Ījabam būs palīgi Rīgā – Dace Bargā un Edgars Jaunups, kuri palīdzēs darbā ar Latvijas sabiedrību.

Visi trīs deputāti norādīja, ka palīgi būs ļoti svarīgi darbā EP komitejās, īpaši tāpēc, ka tās dažkārt pārklājas. Parlamentam ir 20 specializētās komitejas, kuras ir pirmās, kas izskata tam iesniegtos tiesību aktu priekšlikumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti