Latvijas baznīcu līderi: Konvencija pret vardarbību pašreizējā formā nav pieņemama

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 1 mēneša.

Stambulas konvencija pašreizējā formā nav pieņemama, jo satur būtiskas nepilnības, kas "pieļauj tendenciozus, ideoloģiskus skaidrojumus – arī tādus, kam nav nekādas saistības ar vardarbības izskaušanu". Šādu viedokli pauž Latvijas kristīgo baznīcu vadītāji kopīgajā vēstulē.

Tā nogādāta Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, premjeram Mārim Kučinskim (Zaļo un zemnieku savienība), tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam (Nacionālā apvienība) un labklājības ministram Jānim Reiram ("Vienotība").

Kristīgo baznīcu pārstāvji paziņojumā medijiem norāda, ka vardarbība pret sievieti ir pretrunā gan ar kristīgo ticību, gan ar cilvēcību, un pret vardarbību ir jācīnās visos līmeņos. Pret to vēršas arī Stambulas konvencija, kuru ratificējošās valstis apņemas izskaust vardarbību pret sievietēm dažādās formās, un šāda apņemšanās ir vērtējama pozitīvi.

"Šaubas un bažas izraisa tas, kā konvencijas autori analizē vardarbības cēloņus. Par tādiem tiek nosaukti nevis cilvēku netikumi, kļūdas un vājības, bet tradīcijas, kultūra, reliģija un ģimenes institūts. Konvencija nevēršas pret vardarbības popularizēšanu medijos un pret pornogrāfiju (..)," vēstulē norāda kristīgo konfesiju pārstāvji.

Viņuprāt, konvencija vispār neaktualizē jautājumu par pārmērīgu alkohola vai narkotiku lietošanu, kas vislielākā mērā ir saistīta ar vardarbību gan ģimenēs, gan ārpus tām. "Tāpat konvencija neaizsargā ieņemtos bērnus no tik galējas vardarbības formas kā aborts," kristīgo norāda konfesiju pārstāvji.

Viņuprāt, tāpat konvencija neaicina cīnīties ar patiesajiem vardarbības cēloņiem, bet paver iespējas uzspiest Latvijai sociālā dzimuma "gender" ideoloģijā balstītu sabiedrības pārveidi, kas būtu pretrunā ar Latvijas Satversmi.

Vēstuli parakstījis Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Pareizticīgo baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs, kā arī Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis.

Kā ziņots, lai gan vardarbība ģimenē un pret sievietēm tiek uzskatīta par problēmu, tomēr Latvija aizvien nav parakstījusi Stambulas konvenciju, kas mudinātu uz lielāku cīņu pret vardarbību. Konvencijas parakstīšanas process iestrēdzis lingvistisko iebildumu un juridiskās analīzes labirintos.

2015.gadā Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” atklāja, ka tā dēvēto tikumības grozījumu pieņemšanā ietekme bijusi vairākām vecāku organizācijām, kur izplatītā informācija saistīta ar Krievijas kultivētiem propagandas vēstījumiem. Viens no šādiem vēstījumiem ir bažas par “gender” ideoloģiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti