Latvijas Banka laidīs klajā kolekcijas monētu ar WiFi zīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 7 mēnešiem.

Latvijas Banka laidīs klajā jaunu kolekcijas monētu, godinot Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgadi. Monētas prezentācija plānota 2. decembrī Valkā starptautiskās zinātniskās konferences “Latviešu Pagaidu Nacionālā padome - 100” ietvaros.

Piecu eiro nomināla monētas dizains ir neparasts – ar WiFi zīmi, vēta RUS.lsm.lv.

2017. gadā aprit simt gadi, kopš Valkā 1917.gada vēlā rudenī sanāca Latviešu Pagaidu Nacionālā padome. Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros norisinās šim vēsturiski nozīmīgajam notikumam veltīts norišu cikls, kas ar augsta līmeņa starptautisku konferenci, svētku koncertu, pieminekļa un izstādes atklāšanu Valkā noslēgsies 2.decembrī.

1917. gadā notikušajā Latviešu Pagaidu Nacionālā padomes sesijā pieņēma deklarāciju, kurā pausts, ka Latvija, kurā ietilpst Vidzeme, Kurzeme un Latgale, ir autonoma valsts. Tieši no Valkas bija nosūtīts ( lai arī ne ar WiFi palīdzību) signāls par apņemšanos dibināt savu valsti.  

Monētu izgatavoja Nīderlandē, dizainu veidoja mākslinieks Ivars Drulle. Monētas metiens būs 3000 eksemplāru, tā gatavota no sudraba, tās nomināls būs 5 eiro, bet cena svars -  31,47 grami.

Monētas cena pagaidām nav zināma. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti