Latvijā piemin no AIDS mirušos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Atzīmējot Starptautisko no AIDS mirušo piemiņas dienu, arī Latvijā notiek piemiņas pasākumi.

Atzīmējot Starptautisko no AIDS mirušo piemiņas dienu, arī Latvijā notiek piemiņas pasākumi. No plkst.14 biedrība "DIA+LOGS" Rīgā, Dzirnavu ielā 135 (ieeja no Satekles ielas), rīko Atvērto durvju dienu, kuras laikā būs pieejama informācija visiem interesentiem, kā arī neformālas sarunas, tēja, kafija.

Plkst.18 notiks informatīvs pasākums parkā starp Latvijas Nacionālo Operu un Latvijas Universitāti. Jaunieši dalīs bukletus ar informāciju par HIV/AIDS, būs iespēja saņemt simboliskās AIDS piemiņas lentītes un atklātnes ar to slavenību fotogrāfijām, kuras mirušas no AIDS.

Tiks veidots ziedu paklājs ar svecītēm AIDS starptautiskās simbolikas formā, un pasākuma noslēgumā Rīgas kanālā ielaidīs vainagu tieši no tik ziediem, cik Latvijā cilvēki pašlaik ir miruši no AIDS.

Pēc plkst.20 piemiņas vietā pie Stēlas pretī Rīgas Centrālajai stacijai notiks atceres brīdis mirušajiem no AIDS.

Latvijā kopš 1987.gada, kad tika reģistrēts pirmais HIV/AIDS gadījums, ar HIV/AIDS miruši 843 cilvēki. HIV inficēto kopīgais skaits sasniedzis 5237, no kuriem AIDS ir jau 1073. Satraucoši, ka pieaug no jauna inficēto skaits un tie pārsvarā ir jaunieši. Stāsta "DIA+LOGS" valdes priekšsēdētāja Ruta Kaupe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti