Latviešu kadeti Gruzijā mācās izdzīvot ziemas apstākļos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Topošie karavīri mācās ne tikai maskēties un šaut, bet arī izdzīvot ziemas apstākļos un slēpot. Gruzijas sniegotajā kalnu kūrortā Gudauri kadeti no vairākām valstīm, tostarp arī divi Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pārstāvji, piedalījās īpašās apmācībās kalnos.

Karavīri apguva dažādas prasmes, kas noderīgas ekstrēmos ziemas apstākļos. Karavīri ar slēpēm mēroja ceļu augšup kalnā, pēc tam devās no tā lejup, vedot uz kalna pakāji cilvēku. Tika izspēlēta situācija, kad kāds ir ievainots un jānogādā medpunktā, tāpat kadeti ar lāpstām dziļajā sniegā raka ejas un tuneļus, mācījās pārbaudīt sniega biezumu, veidot patvērumu tajā un noteikt lavīnas risku.

"15 karavīri no 5 valstīm – Gruzijas, Ukrainas, Latvijas, Azerbaidžānas un Baltkrievijas, piedalās ziemas apmācībās augstu kalnu apstākļos – kā pārvietoties, slēpot pa lielām, dziļi sniegotām teritorijām. Mācās, kā atrast lavīnā cietušos un viņus evakuēt,” teica kursa vadītājs Tsotne Kvaratskhelija.

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā tikmēr norāda, ka iespēja piedalīties šajās mācībās ļauj kadetiem pierādīt savu fizisko sagatavotību, jo kurss ir fiziski smags. Kadeti izmēģina militārās iemaņas neierastā vidē – Latvijai neraksturīgos klimatiskajos apstākļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti