Dienas ziņas

Audžuģimeņu skaits pieaug

Dienas ziņas

Sieviete uzņēmēja Latvijā

Diasporas gada noslēguma sanāksme Dublinā

Latviešu diaspora Īrijā rīko gada noslēguma sanāksmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Īrijā aizvadīta gada noslēguma sanāksme, lai diaspora izvērtētu paveikto un plānotu darbus nākamajam gadam. Tuvojoties gada beigām, Latvijas vēstniecība Īrijā aicināja kopā latviešu kopienas organizāciju, latviešu skoliņu, kopu, sporta komandu un draudžu pārstāvjus, lai atskatītos uz gada laikā paveikto.

“Es varu teikt, ka diaspora šeit, Īrijā kļūst arvien aktīvāka, aug savā kultūras izpausmju un  arī izglītošanās ziņā, par ko man ir ārkārtīgi liels prieks," teica Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis. Kopumā Zaļās salas latvieši ir organizējuši vairāk nekā četrdesmit lielāka un mazāka mēroga pasākumus, un visražīgākā organizācija pagājušajā gadā ir bijusi Īrijas Latviešu nacionālā padome, kas kopā ar savām biedrorganizācijam ir īstenojusi sešus projektus, tostarp arī nometnes.

“Īrijas Latviešu nacionālā padome šogad ir uzstādījusi rekordu. Mums bija trīs nometnes: Latvijā viena nometne diasporas un Latvijas bērniem, viena pilsoniskās līdzdalības nometne Īrijā un vēl viena latviešu valodas nometne, arī Īrijā," pauda Īrijas Latviešu nacionālās padomes valdes locekle Laima Ozola.

Parasti pēc Dziesmu svētkiem Rīgā diasporas mākslinieciskās pašdarbības kopām uz brīdi iestājas klusāks laiks, taču to noteikti nevar teikt par latviešu dejotājiem. Koncertiem bagāts šis gads ir bijis deju kopai “Karbunkulis”.

“Esam koncertējuši gan latviešu publikai, gan arī īru skatītājiem, un pavisam kopā mums ir 14 koncerti bijuši, kas ir būtībā neredzēts gadījums. Tik daudz mums nav bijuši nevienā gadā," teica deju kopas “Karbunkulis” vadītāja Solveiga Slaidiņa.

Diasporas sanāksmē piedalījās arī augsti viesi no Latvijas - Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos un ministrijas parlamentārā sekretāre. Arī viņi atzinīgi novērtēja Īrijas latviešu paveikto un novēlēja būt tikpat aktīviem arī nākošajā gadā.

“Ceru vairākus bērnus un jauniešus redzēt Skolēnu dziesmu un deju svētkos nākamvasar Rīgā. Tas, protams, ir ļoti, ļoti svarīgi, šī kopābūšana, savstarpējs atbalsts un tā latviskuma saglabāšana," norādīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti