Latgalē šogad par 17% mazāk tūristu nekā 2020. gadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Latgales reģiona tūrisma asociācijas „Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja Jeļena Kijaško, raksturojot situāciju tūrisma jomā pēdējo divu gadu laikā, uzsvēra, ka ir uzņēmēji, kuri spējuši ne vien pielāgoties, bet arī attīstīt savu pakalpojumu, tomēr ne visiem ir viegli gājis, jo tūristu plūsma nekļūst lielāka. 

Latgalē šogad par 17% mazāk tūristu nekā 2020.gadā
00:00 / 04:51
Lejuplādēt

Par statistikas datiem, kas atspoguļo šā gada desmit mēnešu darbību, Kijaško stāstīja: „Tāpat kā pagājušajā gadā daļēji tūrisma nozari izglāba vietējais tūrisms, dati rāda, ka 98% bija iekšzemes tūristi.”

Taču vietējā tūristu plūsma nav pielīdzināma tam, kad laikā pirms kovida uz Latgali devās atpūsties tūristi arī no citām valstīm.

„Līdz ar to, protams, vissmagāk to izjuta pilsētas viesnīcas, jo pirmspandēmijas laikā aptuveni 50% pilsētas viesnīcu apmeklētāju bija ārzemju tūristi. Tagad šis skaits saruka trīs reizes,” norādīja Kijaško.

Šogad aktīvā tūrisma sezona ilga sešus mēnešus. Šajā laikā, ja salīdzina ar pirmo pandēmijas tūrisma gadu, rādītāji ir pat sliktāki. 

Tūristu skaits 2021. gadā ir samazinājies par 170 000 jeb 17%.

„Varbūt arī 2020. gadā mūsu pašu Latvijas iedzīvotāji aktīvi ceļoja, tas bija pirmais gads, tas bija viņiem atklājums – atklāt reģionus, atklāt kaut ko jaunu, bet jāatceras, ka pagājušajā gadā robežas bija ciet, šogad tomēr piesardzība ir, ierobežojumi ir, bet robežas ir vaļā, un, protams, Latvijas iedzīvotāji ceļo arī ārpus Latvijas,” atzīmēja Kijaško.

Tūristus visvairāk ir interesējuši muzeji un ekspozīcijas, dabas objekti, aktīvās atpūtas iespējas. 

Rēzeknes novada viesu māja „Stikāni” atrodas netālu no Nagļiem, blakus Orenīšu zivju dīķiem. Atpūtas piedāvājums veidots dabas mīļotājiem un tiem, kuri aizrāvušies ar putnu vērošanu. Viesu māja darbojas četrus gadus. 

Kā pandēmijas laikā veicas, pastāstīja viesu mājas saimniece Dace Stikāne: „Mēs esam sākuši strādāt 2018. gadā, mums ir divi gadi bez kovida un divi gadi ar kovidu. Un sākotnēji mums bija plāns orientēties vairāk uz ārzemju tūristiem, kas interesējas par dabu un putniem, bet šobrīd simtprocentīgs pieprasījums ir no vietējiem.”

Par pieprasījumu nevar sūdzēties, pēdējās divas sezonas esot līdzīgs, vien šajā laikā, lai ievērotu epidemioloģiskās prasības, nevar uzņemt vienlaikus tik daudz cilvēku, cik atļautu telpas. Šajā sezonā bijuši divi ārzemju viesi: viens no Krievijas un otrs no Francijas.

„Es teikšu, ka mēs jūtamies stabili, būs vai nu vietējie, vai es ceru, ka atvērsies robežas, tad varēsim savu sākotnējo mērķi piepildīt un uzņemt ārzemju tūristus, jo tā iestrāde ir, viņi zina mūs, ir gatavojušies braukt, es ceru, ka būs labi,” sacīja Stikāne.

Kopumā Latgalē ārvalstu tūristi, kas veido šogad vien 2% no visiem, visvairāk bijuši no Lietuvas, mazāk no Igaunijas, vēl mazāk no Vācijas, Polijas. Naktsmītnēs ārvalstu tūristu skaits nesasniedz pat 9000, un tas ir maz, uzsvēra Latgales reģiona tūrisma asociācijas „Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja.

„Tas ir katastrofāli maz, jo 2019. gadā vienā Rēzeknes pilsētā nakšņoja 13 000 ārvalstu viesu,” norādīja Kijaško.

Domājot par jauno tūrisma sezonu, Latgalē aicinās ar piedāvājumu aktīvai atpūtai dabā, proti, izveidots ir Eiropas velo maršruta Latgales posms, kas ved cauri visai Latgalei, un šogad ir iesākta garā pārgājienu Ezertakas marķēšana, taka apvienos vairāk nekā 140 dažādas apskates saimniecības, viesu mājas un tūrisma pakalpojuma sniedzējus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti