Latgalē šogad atklāti astoņi marihuānas audzēšanas gadījumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vasara ir aktīvs laiks cīņā pret marihuānas audzētājiem. Šogad kopumā Latgalē uzietas astoņas audzētavas, kur gan lielākos, gan mazākos apjomos audzēti marihuānas augi.  

ĪSUMĀ:

  • Šogad Latgalē uzietas 8 marihuānas audzētavas.
  • Ludzas novadā audzēja marihuānu tomātu siltumnīcā, plānoja pārdot ārzemēs.
  • Audzētavas atrod gan dzīvokļos, gan siltumnīcās, gan lauku apvidū.
  • Rēzeknes novadā audzētava bija piemājas dārzā.  
  • Audzētavas - Daugavpilī, Rēzeknē, Rēzeknes, Daugavpils, Krāslavas, Ludzas novados.
  • Lielākais izņemtais izžāvētais marihuānas daudzums – 8 kg Daugavpilī.

“Tas ir diezgan liels apjoms, jo tās personas bija ieguvušas zināšanas, kā audzēt, tie nebija iesācēji,” Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa kriminālpolicijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Valdis Rutkovskis stāstīja par pēdējo gadījumu Latgalē, kad tika uzieta marihuānas audzētava.

“Siltumnīca bija blakus dzīvojamai mājai, tika izmantota it kā, lai audzētu tomātus, blakus bija arī siltumnīca tomātiem, un otra bija speciāli ierīkota marihuānas audzēšanai. Kā arī, veicot kratīšanu saimniecības ēkā, tika atrasts neliels daudzums marihuānas, kas žāvējās, bet tas bija nedaudz,” stāstīja Rutkovskis.

Latgalē šogad atklāti astoņi marihuānas audzēšanas gadījumi
00:00 / 00:08
Lejuplādēt
Audzētava bija ierīkota Ludzas novadā, likumsargi, veicot kratīšanu, sastapa arī pašus tās saimniekus, 1988.gadā un 1992.gadā dzimušos vīriešus, kuri lauku mājās bija iecerējuši izaudzēt krietnu apjomu marihuānas. Kopumā tika izņemti 65 marihuānas augi.

“Tas bija paredzēts tālāk realizēšanai, un apjoma ziņā uzskatu, ka tas ir diezgan daudz, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Cik ir zināms, tas bija domāts uz ārzemēm,” atklāja Rutkovskis.

Marihuānas augus audzē dažādās vietās, likumsargi tos atraduši gan dzīvokļos, gan siltumnīcās, gan lauku apvidū, - vietās, kur cilvēki nepārvietojas tik bieži. Audzētāji atrod stādus, kas piemērojami mūsu klimatiskajiem apstākļiem, arī audzējot ārā.

“Viens no Ludzas iedzīvotājiem Rēzeknes novadā bija ierīkojis marihuānas audzētavu, un tieši pirms Jāņiem, veicot sankcionēto kratīšanu, arī tika atrasta mājā ierīkota telpa, kurā auga pieci marihuānas stādi un arī piemājas dārzā auga septiņi marihuānas stādi, kopā izņemti 12 augoši stādi, nozīmēta ekspertīze, ekspertīze atnāca pozitīva – marihuāna satur THC,” stāstīja Rutkovskis.

2020.gadā līdz šim brīdim Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā tika atklātas astoņas šādas marihuānas audzētavas, par kopējo šā gada statistiku Latgalē, konstatējot marihuānas audzēšanas gadījumus, informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Marihuāna. Attēls ilustratīvs.
Marihuāna. Attēls ilustratīvs.

Divas audzētavas atklātas Daugavpilī, viena Rēzeknē, kā arī Rēzeknes novadā, viena Daugavpils novadā, vēl bija izņemšanas Krāslavas un arī Ludzas novadā, pēdējā no tām bija 27.jūlijā Ludzas novadā, kur tika atklāta nelikumīgā marihuānas audzētava un izņemta žāvēta marihuāna, stāstīja Kursīte.

“Lielākais izžāvētais marihuānas daudzums, kurš tika izņemts šogad, ir gandrīz astoņi kilogrami, un tas bija 5. jūnijā, Daugavpilī. 2019.gadā tika atklātas desmit šādas vietas, tāpēc ir grūti spriest, vai šogad šis skaitlis būs mazāks vai lielāks,” atzina policijas pārstāve.

Par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Taču, ja audzēts ir lielos apjomos, vai ja to dara organizēta grupa, tad sods ir bargāks, piemērojama brīvības atņemšana līdz pat pieciem gadiem. Pēdējais gadījums Ludzas novadā izskatās, ka varētu būt piemērojams lielam apjomam, tomēr tas tiks noteikts izmeklēšanas gaitā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti