Latgale popularizē sevi Sanktpēterburgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

„Viņiem patīk mūsu daba, mums - viņu pirktspēja”, tā par Sanktpēterburgas iedzīvotajiem saka Latgales tūrisma jomā strādājošie.   Lai popularizētu Latgales reģiona tūrisma piedāvājumu Krievijā un sekmētu tūristu pieplūdi no turienes Latgalē, ar piektdienu sākas  Latgales dienas un Latgales kultūras festivāls Krievijas ziemeļu galvaspilsētā – Sanktpēterburgā.

Vizīte Sanktpēterburgā notiek jau trešo gadu pēc kārtas, un šoreiz uz to devušies  Latgales reģiona attīstības aģentūras darbinieki, vairāk nekā 30 dažādās nozarēs strādājošie Latgales amatnieki – keramiķi, audējas, kalēji, maizes cepēji, pinēji, kas  demonstrēs seno amatu tradīcijas, tāpat  folkloras kolektīvi.

Sanktpēterburga sagaida  Latgales ļaudis - tos, kas darbojas tūrisma jomā un vēlas, lai Latgale kļūst par sanktpēterburgiešu tūrisma galamērķi. „Pēc iespējas mēs cenšamies parādīt visu labāko, kas mums ir – keramiku, kalējus, ir līdzi maize, zirņi ar speķi, mājās brūvētais alus…”, stāsta viens no pasākuma organizētājiem, Latgales reģiona attīstības aģentūras pārstāvis Edgars Kluss.

Triju dienu garumā Kirova Centrālajā  kultūras un atpūtas parkā santkpēterburgiešiem būs iespēja izbaudīt šos Latgales lauku labumus, kādam un nevienam vien vecāka gada gājuma cilvēkam tas savukārt uzjundīs atmiņas par kādreiz tieši Latgalē vadītajām vasarām un dzīvošanu lauku mājās. Tas Latgalei un Pēterburgai ir vienojošais un tur arī ir abpusēja izdevība,  stāsta Krāslavas Amatu istabas vadītāja un biedrības „Kruoslovys amatnīku bruoliste” dalībniece Maija Šuļga:

„ Man patīk tā tauta – toleranta ļoti. Saikne vēl no padomju laikiem, tagad arī viņi atbrauc, gan ne tik bieži. (..) Viņi novērtē roku darbu, gatavi par to maksāt, viņiem patīk tas process un ir ieinteresēti.”

To, ka sanktpēterburgieši vēl atceras savu atpūtu laukos Latgalē, uzsver par tūrisma rakstoša Krievijas žurnāla pārstāvis Iļja Korbizalovs, un tas lielās pilsētas iedzīvotājus noteikti vilināšot, jo viņi neslēpjot  sajūsmu par Latgales amatniekiem un lauku vidi:

„Tā ir brīnišķīga - šo Latgales lauku cilvēku attieksme pret savu amatu. Var just, ka latgalieši mīl savu dzimto vietu, savu novadu un savu lauku sētu - tas ir ļoti aizkustinoši, mīļi, man tas patīk, jo ir skaisti.”

Lielas pilsētas un tās iedzīvotājiem Latgale un tās lauki jau ir eksotika, atzīst arī Iļjas kolēģe Diāna Sorina, šobrīd svarīgākais vairāk popularizēt Latgales tūrisma piedāvājumu,  un tas jau tiek darīts un sāk nest  savu artavu, atzīst Latgales reģiona attīstības aģentūras pārstāvis Edgars Kluss.

Latgales dienas Sanktpēterburgā risināsies līdz svētdienai, un to ietvaros būs ne tikai ne tikai kultūras festivāls ar koncertiem un degustācijam, bet  tikšanās  Latvijas Republikas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā ar  Krievijas tūroperatoriem, masu mediju pārstāvjiem, kā arī augstiem viesiem no ārvalstu pārstāvniecībām un Sanktpēterburgas pilsētas administrācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti