Dienas ziņas

Uzņēmumam atjauno gāzes piegādi

Dienas ziņas

No amata atkāpjas Jūrmalas mērs Gatis Truksnis

Cilvēki gūst smagus apsaldējumus

Latgalē neuzmanība un bezrūpība salā dažiem maksā pēdas un pirkstus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 5 mēnešiem.

Kopš pagājušā gada 1. septembra Latvijā nosaluši vairāk nekā 50 cilvēki. Arī Latgales medicīnas iestādēs šomēnes pieaudzis pacientu skaits ar apsaldējumiem. Diemžēl arī tik smagā stāvoklī, ka nepieciešams amputēt ķermeņa daļas.

Daugavpils mediķi un nakts patversmes darbinieki novērojuši, ka vissmagākos apsaldējumus gadu no gada gūst bezpajumtnieki un sociāli mazāk nodrošinātie.

Daugavpils reģionālās slimnīcas stacionārā šobrīd ar apsaldējumiem atrodas pieci pacienti. Vīrieši nāk no Daugavpils pilsētas vai novada, un visiem konstatēta vispārēja ķermeņa atdzišana. Apsaldēti ir pirksti un pēdas, taču ļoti nopietnā – jau trešajā stadijā. Tas nozīmē, ka šīs ķermeņa daļas būs jāamputē. Pacienti apsaldējumus guvuši gan neuzmanības, gan bezatbildības dēļ.

"Atnācu no kaimiņa, paši saprotiet, mazliet iedzēris. Māja četras dienas nebija kurināta. No rīta pamodos - viss, kājas vairs nejūtu.

Uzreiz devos pie kaimiņa, viņš izsauca ātros. Tā es nonācu šeit," stāstīja Daugavpils pilsētas iedzīvotājs Sergejs, atzīstot, ka pēdas nāksies amputēt.

Savukārt Skrudalienas pagasta iedzīvotājs Pēteris klāstīja: "Devos saņemt pensiju. Vajadzēja noiet tikai 200 metrus līdz vietai, kurp pastnieks atved. Un pat nesajutu, kā apsaldēju. Tā arī nokļuvu šeit." Pēteris pamatīgi apsaldējis pirkstus, kas tagad ir nejūtīgi. "Bet šos vispār ņems nost. Tur gan nagi, gan āda nogāja."

"No šiem pacientiem divi pacienti, kas mums bija, konstatēti alkohola reibumā. Trīs pacienti nestrādā.

Parasti šie gadījumi ir saistīti vai nu ar kaut kādiem sociāliem apstākļiem, diemžēl arī ar alkohola lietošanu," teica Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Reinis Joksts.

To, ka visbiežāk apsaldējumus gūst cilvēki ar sociāla rakstura problēmām, piemēram, viņiem nav noteiktas dzīvesvietas, apstiprina arī Daugavpils nakts patversmes darbinieki. Patversmē gadu no gada pieredzētas pat ļoti smagas apsaldējumu sekas.

"Daudz bija traģisku gadījumu: gan kad pēc tam atņēma kājas cilvēkiem... Bija tādi gadījumi, kad cilvēki arī nosala," sacīja Daugavpils nakts patversmes sociālā aprūpētāja Santa Šuvanova.

Kopš pērnā gada 1.septembra Latvijā nosaluši vairāk nekā 50 cilvēki. Janvāra sākumā bojā gājušas 11 personas, no tām sešas – Latgalē.

Daugavpils slimnīcas ārsti atgādina: salā āda kļūst ļoti bāla un, ja jūtamas sāpes, veidojas pietūkums un pūšļi, tad nekavējoties jāvēršas medicīnas iestādē.

"Tad netiek apasaiņoti audi. Audos veidojas trombi, mikrotrombi. Un tad noved pie tā, ka audi atmirst. Tātad nav skābekļa, nepieciešamo vielu piegāde. Tas arī izraisa šo simptomātiku, vispārējo intoksikāciju un arī audu atmiršanu," norādīja Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Reinis Joksts.

Speciālisti atgādina, ka janvāra sākumā pieredzētais sals ar strauju gaisa temperatūras pazemināšanos šoziem nav pēdējais, un mudina iedzīvotājus pret savu veselību izturēties atbildīgi: uzturā lietot siltu ēdienu un tēju, sala laikā pēc iespējas mazāk uzturēties ārpus telpām un nēsāt laika apstākļiem atbilstošu apģērbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti